Zayıflama Yöntemleri -5- Hareket Edin

0

Zayıflamaya karar veren insanların önceliği diyet ve spor salonunda yapılan egzersizler oldu. Peki bunlara ihtiyacınız olduğunu gerçekten düşündünüz mü? Kendinize neden zayıflamak için sevdiğim şeyleri yemekten vazgeçiyorum dediniz mi?

Aslında zayıflamanın diyetten ve spor salonunda geçirdiğiniz bir çok yolu var. Bizim amacımız burada sizlere bunu anlatmak.

Spor salonunda saatlerce ter dökmek yerine sokağa çıkıp uygun bir alanda voleybol oynadınız mı hiç? Hayır değil mi?

Bilinç altımıza sadece diyet ve spor salonuna yazılarak kilo vermek öyle bir yerleştirilmiş ki bunlar dışında başka bir zayıflama yolu göremez olduk.

Hadi gelin bunu aşalım.

Voleybol oynayın. Voleybol kol bacak kaslarınızın açılmasına yardımcı olur. İlk oynadığınızda ertesi güne feci şekilde kas ağrılarıyla uyanacaksınız. Bu çok iyi bir şey. Vücudunuzun öncesinde ne kadar hamlamış olduğunun bir göstergesidir. Voleybol oynarken yaptığınız hareketlerden dolayı vücudunuz efor kaybedecek ve bu kaybettiğiniz efor eşittir giden kaloriler.

Tenis oynayın. Bunun için illaki tenis kulüplerine üye olmanız ve koca bir sahada tenis oynayın demiyoruz. Masa tenisi oynayabilirsiniz. Masa tenisi de aynı şekilde kaslarınızın açılmasına yardımcı olur. Düzenli oynadığınızda verdiğiniz kalorilerin üzerine birde sıkılaştığınızı hissedeceksiniz.

Basketbol oynayın. Basketbol da kol ve bacak kaslarının açılmasına yardımcı bir spordur. Bu yaşta benim basket sahasında ne işim var falan demeyin. Bu tarz sporların yaşı olsaydı 40 yaşında adamlar top peşinde koşmazdı.

Futbol oynayın. İster mahallenin çocuklarının arasına girin isterseniz kendi yaşıtlarınızı bir araya toplayıp maç yapın. Futbol sürekli hareketlilik isteyen bir oyundur ve buda sizin kalori kaybetmeniz demektir.

Bisiklete binin. Her ne kadar bu zamanlarda bisiklete binen insan sayısı azalsa da siz inatla gidin ve o bisiklette bacak kaslarınız çalıştırın!

Yüzün. Aslında yaz sezonu daha tam gelmese de ve siz kilolarınızla halen barışık olmasanız bile havuza gidip yüzün. Bırakın insanlar ne düşünürse düşünsün. Kilolu olmak, balık etli olmak asla ayıp bir şey değil. Bu konuda algımız geniş değil.

 

Burada saydığımız şeyler tamamıyla kalori yakmanıza yardımcı şeyler. Bu aktiviteler hem sosyalleşme nize hemde kaloricikleri geldikleri gibi göndermenize yardımcı sporlardır. Ve kesinlikle yapmaktan keyif alacağınız şeyler hepsi.

Bol kalori yakmanız dileğiyle…

183 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

20 yaşının başlarında, kumral, yeşil gözlü, konuşmayı seven (bazen hiç susmayan), dediğim dedik çaldığım flüt bir insanımdır. Genellikle dinlemeyi ve yazmayı severim. Telefon genel olarak elime yapışıktır:) İnternet olmadığı ortamlarda muhabbet yoksa kendimi idam edebilirim. Birde her yerde beni niceonedreamer olarak bulabilirsiniz.

Leave A Reply

Ankara Temizlik