Yüksekova’da Bombalı Tuzak Son Anda İmha Edildi

0

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, Belediye Binasının yanındaki bomba tuzağı askerler ve polisler tarafından bulundu. Terör örgütü tarafından kurulan el yapımı bomba son anda imha edildi.

Güvenlik güçleri Yüksekova’da 13 Mart’ta konulan sokağa çıkma yasağının ardından arama çalışmaları başlatmıştı. “Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu” adı altında arama çalışmaları halen devam ediyor.

Asker ve polisin birlikte çalıştığı bu operasyonda bomba arama köpekleri ve dedektörler kullanıldı. Hakkari – İran yolu üzerindeki Yüksekova Belediye binası yakınında bir iş aracının altına kurulmuş bomba düzeneği bulundu.

Bomba imha uzmanları çevreyi güvenlik altına aldıktan sonra, 30 kiloluk el yapımı patlayıcıyı imha etti.

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Yüksekova ilçesinde ayrıca, Yeni, Eski Kışla, Orman, Yeşildere, Mezarlık, Güngör, Dize, Esentepe ve Cumruhiyet civarlarında güvenlik güçleri aramalarına devam ediyor.

Yüksekova’da bundan önce harekete duyarlı lambaya yerleştirilmiş bomba da bulunmuştu.

Bölgede güvenlik güçleri şimdiye kadar, çukur, yol, barikat, evlerin kapıları ve binalar, pencereler, dolaplar, diğer ev eşyaları, kirişler, kolonlar ve hareketli lambalara yerleştirilmiş 294 tane el yapımı bomba imha edildi. Ayrıca 217 barikat kaldırıldı ve 136 çukur kapatıldı.

BÖLGEDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA RAĞMEN HAYAT DEVAM EDİYOR

Sokağa çıkma yasağının 43. gününde bölgede aramalar devam ediyor ve imha edilen bomba sayıları artıyor. Yüksekova’da köylüler sokağa çıkma yasağına rağmen zor da olsa hayatlarına devam etmeye çalışıyorlar.

221 total views, 4 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber