Yılan Yağı Nedir? Saçlara İyi Gelir Mi?

0

Hepimiz saçlarımızın güçsüz, bakımsız, zayıf ve ince görüntüsünden şikayet ederiz ve bunu önlemek için bir çok yola başvururuz. Bu gün sizlere en çok saç bakımında kullanılan yılan yağını anlatacağız.

Öncelikle yılan yağı nedir onu bir öğrenelim.

Yılan yağı son zamanlarda kullanım oranı olarak iyice yaygınlaşmış şifalı bir yağdır. Yılan yağı Güney Afrika bölgesinde genellikle çöl olan bölgelerde yaşayan bir yılan türünden elde edilen katı bir yağ türüdür.

Yılan yağının faydaları nelerdir?

Yılan yağı kullanım olarak en çok saçlarda kullanılır. Bakımsız, ince telli, dökülen ve zayıf saçlar için kullanılır. Yaşadıysanız eğer dökülen saçların ne kadar zor çıktığına yada çıkmadığına bire bir şahit olmuşsunuzdur.

yilan-yagi-nasil-kullanilir-ve-faydalari2

Yılan yağı nerelerde satılır fiyatı nedir?

Yılan yağı çok pahalı olmamakla birlikte pahalı bir bakım ürünü değildir. Eczanelerden, aktarlardan ve internetten  10-15 TL ödeyerek temin edebilirsiniz bu yağı.

Nasıl kullanılır?

İlk aşama olarak yılan yağını her gün saçınızın dökülen kısımlarına başta olmak üzerine kalan yerlere de masaj yaparak sürün. Sürdüğünüz yılan yağı saçınızda 2 saat bekledikten sonra şampuan yardımıyla durulayın.  Bu işlemi her gün tekrar ederek 1 ay kadar sürdürünüz. 1 ay sonunda dökülen yerlerde saç çıkmaya başlayacaktır. 1 ay kullandıktan sonra kesinlikle bırakmayın ürünü 2-3 gün arayla masaj yaparak uygulamaya devam edin 3 ay boyunca. 3 ay sonra haftada bir kez uygulamaya devam edebilirsiniz.

Yılan yağı sabunu

İsminden de anlayacağınız üzere yılan yağından yapılan bu sabun da yılan yağı gibi bakımsız, dökülen, güçsüz ince telli saçlara iyi geliyor.

yilan-yagi-sabunu

Yılan yağı sabununun kullanımı daha basittir. İlk olarak saçlarınızı şampuanla yıkayıp kirini akıttıktan sonra sabunu elinizde köpürtüp parmak uçlarınızla saç diplerinize masaj yaparak yedirin. 5 dakika bekletip yıkayın. Yılan yağı sabunu etkisini geç gösterebilir.

Yine yılan yağı sabununu eczanelerden, aktarlardan ve internetten 10-15 TL ye sahip olabilirsiniz.

 

346 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

20 yaşının başlarında, kumral, yeşil gözlü, konuşmayı seven (bazen hiç susmayan), dediğim dedik çaldığım flüt bir insanımdır. Genellikle dinlemeyi ve yazmayı severim. Telefon genel olarak elime yapışıktır:) İnternet olmadığı ortamlarda muhabbet yoksa kendimi idam edebilirim. Birde her yerde beni niceonedreamer olarak bulabilirsiniz.

Leave A Reply