Yeni Limanlar

0

Yeni bir yere alışmak mı zor yoksa alıştığın yere veda etmek mi deseler alıştığın yere veda etmek derim.. İnsan farkında olmadan öyle bir alışıyor ki çünkü. Nefret ede ede gittiği yerin bir parçası oluveriyor istemeden. Farkında olmadan bağlanıyor. Ayrılık vakti geldiğinde de kopamıyor.

İnsanız, sürekli aynı yerde aynı insanlarla yaşayamıyoruz hayatı. Elbet değişiyor bir noktada, farklı yerlere sürükleniyorsunuz, her şeye en baştan başlıyorsunuz. Bazen bile bile, biz yapıyoruz bu tercihi. Baştan başlamaya gidiyoruz, bir şeyleri değiştirmeye. Bazen de elimizde olmadan oluveriyor. Hayatın o dinmek bilmeyen fırtınası bizi başka limanlara taşıyor. Başta sevemiyoruz o limanı. Alışamıyoruz bir türlü, hep eskiyi arıyoruz, hep bir şeyler eksik kalıyor. Ama sonra oradan da ayrılma vakti geldiğinde yapamıyoruz. Bir hüzün doluyor içimize. O sevmediğimiz liman birden kıymete biniyor. Eskiden gözümüze batan her kötü nokta birden çok özleyeceğimiz şeyler haline dönüşüyor. Alışamıyorum diye kendimizi tükettiğimiz günler, en güzel günlerimiz oluveriyor. Eksik gördüğümüz ne varsa bir anda tamamlanıyor sanki..

İşte bu yüzden ayrılmak, veda etmek daha zor bana göre. Çünkü eninde sonunda, farkında bile olmadan alışıyoruz. Her şeye bir şekilde alışıyoruz da vedalara alışamıyoruz. “Ayrılık” kelimesi hep koyuyor insana. Hep kötü hissettiriyor, içte bir sızı oluşturuyor, boğazda bir düğüm, kalpte bir sıkışma… Vedalar hep en can yakıcı noktaları oluyor hayatın. Çünkü insanda yarım kalmışlık hissi bırakıyor.

Vedamızı ettik, ayrılığımızı da yaşadık, şimdi alışmaya gidiyoruz. Yeni limanlara, yepyeni rüzgarlarla savruluyoruz…

316 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply