Yeni Dizi Önerisi ve Dizi İncelemesi:The OA

0

Bir çok yabancı dizi izledim.Övülen,yerlere göklere sığdırılamayan çoğu diziyi izledim.GOT,TWD ve daha fazlası…Eğer böyle popüler, benim gibi sosyal medyada gezerken bile neler olup bittiğini gördüğünüz dizileri izlemek istemiyorsanız muhteşem bir dizi önerisiyle geldim.

Öyle yeni dizilere ve konularına bakarken karşıma konusuyla bende merak uyandıran bir dizi çıktı:The OA

the oa ile ilgili görsel sonucu

Dizinin birinci sezonu yeni bitti.8 bölümlük dizinin bölümleri 45 dakika ve 1 saat arasında.Evet eğer kısa bölümlü dizileri seviyorsanız bu size biraz uzun gelebilir.Fakat eminim ki konusuyla sizi içine çekecek ve soluksuz izleyeceksiniz.Hatta benim gibi sezon bitiyor diye üzülüp son bölümünü izlemeyi bir kaç gün bile erteleyebilirsiniz.

the oa ile ilgili görsel sonucu

Dizinin hem yazarlığını hemde baş rolünü Brit Marling namı değer OA üstleniyor.

Filmin kısaca konusu şöyle:

7 yıl boyunca haber alınamayan Prairie Johnson günün birinde ilginç bir şekilde ortaya çıkar. Kaybolmadan önce görme engelli olan Prairie, ortaya çıktıktan sonra görme yeteneğini kazanmıştır. FBI ve ailesi de olmak üzere başına gelenleri kimseye anlatmamaktadır.

Brit Marling bu diziyi yazmadan önce ilham kaynağı aldığını söylediği bir olay yaşamış.Bir gün bir partide bir kadını fark etmiş ve ne kadar sessiz ve gizemli olduğunu görmüş yanına gidip onunla tanıştığında kadın ölüme çok yakınlaştığını,ameliyat sırasında ruhunun bedenden çıkıp kendi bedenine kuş bakışı baktığını anlatıyor.Uyandığında ise tamamen farklı biri olduğunu söylüyor. Brit bu olaydan o kadar etkileniyor ki benzer olayları araştırmaya başlıyor.

Böylelikle Marling,bunu bir senaryo haline getiriyor.Diziyi izlerken gizemliliği yüzünden kafanızda bir sürü soru işareti kalacağından eminim.İlerleyen her bölümde kafanızdaki her bir soruya tek tek cevap bulacaksınız fakat yine de soru işaretleri sezon bitse dahi kafanızı meşgul edecek.

the oa ile ilgili görsel sonucu

Diziyi ne kadar beğensem de kurgusunu,dekorasyona verilen emeği…Fakat üstte gördüğünüz aşırı mor renge maruz kalmış sahne şahsen benim gözümü yordu ve grafiğinin pek iyi olmadığını düşündürttü.

Diziyi yaklaşık iki hafta önce bitirdim.Ben diziyi izlemeye başladığımda o kadar tanınmıyordu ki arama motorunda doğru düzgün çıkmıyordu bile,ki hala öyle.İkinci sezon başlamadan koşun izleyin derim.Etkisinden çıkamayacağınız ve sürekli düşüneceğiniz bir dizi olacak.

brit marling gif ile ilgili görsel sonucu

 

365 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Bursa-19/Grafik Tasarım

Leave A Reply