Yazacağımız Mektuplar

0

Mektup yazmak, geçmişte mi kaldı acaba ? Yoksa yazmaya devam mı ediyoruz ? Günümüzde pek sık yazılmayan mektuplar, geçmişte çok yazılmış, sevgilileri konuşturmuş, askerlik oğlanlardan haber getirmiştir.  Haberleşme denilince içinde mektubu saymadığımız bir zamanda yaşıyor oluşumuz ne fenadır.

Mektup yazmak, büyüklerin de dediği gibi nostaljidir. Özlenendir mektup yazmak. Çoğu filozof diyor ki bu teknoloji çağının bitişi mektupları geri getirecektir. Sahi öyle mi ? Biz teknolojiyle büyüyen, mektup yazmayı bile internetteki videolardan öğrenen bir nesilden sonra mektup yazmak geri mi dönecektir ?

Yazdığımız ya da attığımız mesajları nesilden nesile hatıra olarak anca fotoğraflayabilmemize nazaran mektuplar gelecek için sahici birer kanıttır. Günümüzde ara sıra mektup yarışmaları ya da ekinlikler olmasa mektup yazmayız herhalde.

Kim oturduğu yerden kilometrelerce uzakta oturan akrabasına,arkadaşına mektupla ulaşır ki ? Günümüzde hiç kimse. Ama daha önce yazılmış mektupları okuyoruz. Bu kitaplaştırılmış mektupların başında da “Milena’ya Mektuplar” geliyor sanırım.

İleride herkesin mektup yazacağı görüşünde olan filozoflar kim bilir belki de haklıdırlar. Çocuklarımız, onların çocukları, birbirlerine mektup yazacaklar belki. “Tarih kendini tekrarlar”

 Kimisi mektup yazmayı teknolojiye kafa tutmak olarak görür. Haklılıkları tartışılır. Ama mektup teknolojinin bir parçası olamamıştır. Yerine e-maili getirdiğimiz, kağıt kokusuna klavyeyi değiştiğimiz zamanlardayız.

Şimdilerde posta güvercinleri gökyüzünde uçup duruyor, inemiyor yere bir türlü, yazamadığımız mektuplar birikiyor. Şimdi al eline bir kalem bir kağıt, özlediğine yaz bir mektup.

587 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Liseye yeni geçmiş, bilgisayarı, telefonu ve kitaplarının olduğu bir dünyada yaşamayı tercih eden biriyim. Müzik bölüm şeysinde yazarım. Umuyorum ki Venüs'ten geldiğimi düşünmediniz. Bu bir sır ama ben Venüs'ün gökyüzüyüm.

Leave A Reply

Ankara Temizlik