Yaz Tatilinde İzlenecek Film Listesi

1

Öncelikle yaza merhaba diyerek başlamak istiyorum. Zira karneleri aldık, okulla olan tüm ilişkimizi kestik, kitaplar kaldırıldı defter ve kalemlikler bir köşeye atıldı, hatta birçoğumuz tatile gitmeye başladı bile..

Ancak daha tatile gidemeyen veya benim gibi bir süre asosyel takılmak isteyenler, evde sıkıntıdan patlıyor.. Bunun için film izleyebilir, birçok kitap okuyabilir, ya da vaktimizin çoğunu tumblr başında geçirebiliriz.. Gerçi çoğumuzun ilk planı bir müddet uyumak ama uyu uyu nereye kadar! Elbet bir süre sonra başka bir şeylerle meşgul olmak isteyeceğiz. Bu yüzden ben de film listemden birkaç filmi sizlerle paylaşmak istedim.

 

1-) Watchmen (2009) 

İmdb Puanı: 7.6

Özet; Süper kahramanların var olduğu 1985 yılı alternatif evreninde Amerika Birleşik Devletleri ile Sovyetler Birliği arasındaki gerilim tepe noktasına çıkmıştır… Komedyen lakaplı süper kahramanın öldürülmesi olayını soruşturan Rorschach, kahramanları gözden düşürmek ve öldürmek için düzenlenen dehşet verici ve esrarengiz komployu gün ışığına çıkarır. Arkadaşlarının geçmişiyle ilgili geniş kapsamlı komplonun tarihin akışını değiştirecek boyutta olduğunu keşfedecektir.

 

 

 

2-) Yenilmez Serisi ( 1 , 2 , 3 )

İmdb Puanı: 7.5

Özet; Yenilmez 3: Yuri Boyka  bir önceki filmde bacağını sakatlamıştır. Bu yüzden mahkumlara kök söktüren Yuri Boyka artık tuvalet temizliğinden sorumludur. Çoğu hapishaneden en iyi dövüşçülerin katıldığı dövüş turnuvaları kazananı özgürlüğüne kavuşacaktır. Tanrı’nın kendisine şampiyon olmayı bahşettiğini düşünen Yuri Boyka sakat bacağıyla bile tüm mahkumlara kök söktürmüş sonunda özgülüğünü elde etmeyi başarmıştır.

 

 

3-) Koç Carter 

Coach Carter

İmdb Puanı: 7.0

Özet; Eskiden başarılı bir basketbol oyuncusu olan Ken Carter, mezun olduğu Richmond Lisesinden gelen koçluk teklifini kabul eder. Koç Carter oyuncularının sahada kazananlar olmasının yanında, sınıflarında da çok başarılı olmalarını istemektedir. Kendi yöntemleriyle onları eğitmeyi başaran Koç Carter ve takımını anlatan bir filmdir.

 

4-) Sınav

İmdb Puanı: 6.9

Özet;  İşe alınacak kişiyi seçmek için bazılarının elenmesi gerekmektedir. Bu yüzden iyi hazırlanmış bir konuşma ile birlikte adaylar bir odaya toplanır. Ancak çok gizemli olan bu filmde sınav kağıtları boştur. Cevapları bırakın sorular bile yazılmamıştır. Bu, işe alınacak kişinin dikkatini ve adayların bilgilerini ölçmek üzere tasarlanmış küçük bir oyundur. Sonuna kadar gizemini koruyan bu film final bölümünde sizi şaşırtacaktır.

 

 

5-) Umudunu Kaybetme

İmdb Puanı: 7.8

Özet; Chris Gardner iki yakasını bir araya getirmeye çalışan bir aile babasıdır. Ailesini ayakta tutmak için cesurca çabalamasına rağmen, beş yaşındaki oğlu Christopher’ın annesi maddi zorlukların yarattığı sürekli baskı altında direncini kaybetmek üzeredir. Artık dayanamayacağını anlayınca, istemeye istemeye evi terk eder..  Çektiği sıkıntılara rağmen, Chris, babalık görevini sevgi ve özenle yerine getirmeye devam eder ve oğlunun kendisine karşı duyduğu sevgi ve güveni, karşısına çıkan engelleri aşmak için kullanır.

 

6-) Leon 

İmdb Puanı: 8.6

Özet; Mathilda, New York’ta yaşamakta ve daha 12’sinde bir küçücük kızdır. Kız kardeşi hariç ailesinden sevdiği kimse yoktur. Babasının girdiği uyuşturucu işinde tüm aile öldürülür ancak bu sırada markete giden Mathilda eve gelince bu olayla karşı karşıya kalır. Bunun üzerine Mathilda yan dairelerinde oturan Leon’un kapısını çalar. Soğukkanlı, sakin ve iyi bir katil olan Leon, Mathilda’ ya çok iyi bir sevgi besleye başlar.. Daha önce bu duyguları hissetmeyen Leon, babalık, kardeşlik gibi durumlardan oldukça uzaktır. Sevginin gücünü anlatan bu film yer yer sizi hüzünlendirecektir.

 

7-) The Others 

The Others

İmdb Puanı: 7.7

Özet; Işığa duyarlı iki çocuğuyla eski bir aile konağına yerleştiklerinde Grace’in kocasını kaybetmesinin üzerinden çok zaman geçmemişti. Evdeki bütün hizmetçilerin bir anda yok olmasının ardından üç kişi evdeki işlerle ilgilenmek için gelirler. Hiç de tekin olmayan bu insanlardan Grace’in şüphelenmeye başlaması için pek zaman geçmesine gerek yoktur. Diğer yandan Grace’in küçük kızı Victor adında birinin varlığından söz etmeye başlar. Grace perdeleri hiç açılmayan bu evin perili olduğuna inanmaya başlar.

 

8 -) Easy A

İmdb Puanı: 7.1

Özet; Lisede kendi halinde bir öğrenci olan Olive hakkında herkesi meraklandıran bir dedikodu yayılır. Söylentilere göre Olive bekaretini kaybetmiştir. Olive bu durumun doğru olmadığını anlatmaya çırpınsa da, dedikodu gerçekten daha fazla sahicilik kazanır. Bütün hayatının mahvolduğunu düşünen Olive, bu dedikoduyu kabullenir, bunun sayesinde bir anda okulun en gözde ve popüler kızına dönüşür.

 

 

9-) Now İs Good 

İmdb Puanı: 6.5

Özet; Tessa lösemi hastadır. Gördüğü 4 yıllık tedavi sonrasında doktorlar tarafından iyileşemeyeceği yönünden kesin teşhis konulmuştur. Ölümü kabullenen Tessa son günlerini hastanede tedavi olarak geçirmeyi istemez. Bu süreci sevdikleriyle birlikte olabileceği hayat dolu anlarla değerlendirmeye karar veren genç kadın ölmeden önce yapmak istediklerini sıraladığı bir liste hazırlamaya koyulur.

 

 

10-) Sweet November 

İmdb Puanı: 6.3

Özet; Nelson Moss, enerjik, hırslı ve hızlı yaşayan bir reklam yöneticisidir. Nelson hayatın başka türlü olacağını düşünememiştir bile. Ama karşılaşacağı fıkır fıkır, tatlı Sara Deever düşünebilir. Eğer Sara kendi kurallarıyla oynarsa, Nelson onun insan iyileştirme projesinin yeni adayı olacaktır. Sara her ay kalbini ve evini problemli bir adamla paylaşır. Onun kurallarına göre oynamalısınız. Açıklama yok. Baskı yok. Bağlanmak yok.

 

 

11-) İn Time

İmdb Puanı: 6.7

Özet; 25 yaşından sonra yaşlanma durdurulmuştur. Fakat nüfus artışının son haddeye varmasıyla egemenler dünyayı bölgelere ayırır ve herkese bir zaman saati takar. Artık herkes para için değil zaman kazanmak için çalışıyordur.

 

 

12-) Uzay Oyunları 

İmdb Puanı: 7.1 

Özet; Dünyaya yapılan bir “alien” saldırısı sonrasında hayatta kalmak için savaşmaya başlayan insanlar, gezegenlerini ele geçirmeye çalışan yaratıklara karşı büyük bir mücadeleye girişirler. Görevinde başarılı olmaya çalışan insanoğlu, bu dünyadışı yaratıkları yok etmek için özel olarak çalışacak olan IF isimli seçkin bir ordu kurar. Hikayemizin başkarakteri Andrew Ender Wiggin ise özel yeteneklere sahip bir çocuktur ve bazı çocuklar gibi o da gelecekte bugger’lara karşı savaşması için özel olarak eğitilir.

 

 

13-) Dhoom 3 

İmdb Puanı: 5.9

Özet; Babasının ölümünün intikamını almak için, büyü ve akrobasi eğitimli bir sirk şovmeni olan Sahir, ikiz kardeşi ile birlikte birçok gizli iş çevirir. En büyük sirk gösterilerinden birine sahip olan Sahir ve kardeşi çok iyi yer değiştirmektedir. İkizi olduğu bilinmediği için Sahir’in herhangi bir yerde çıkması polisleri ve sirkteki seyircileri merakta bırakır. Anca bir gün Sahir’ in ikizi sirk için çalışmaya gelen bir kadına aşık olur. Nefes kesen sahneleriyle Bollywood’ un gözde filmlerinden biri Dhoom 3 sizlerle.

 

 

14-) The Number 23 

İmdb Puanı: 6.4

Özet; Walter Sparrow, kendi yaş gününde karısını almaya gecikir. Agatha, bir kitapçıda kan kırmızısı kapağı olan bir roman bulur. Bu kitaptaki hikaye, numeroloji ile ilgili bir cinayet gizemini içerir. Kitaptaki hikaye Walter’ı fazlası ile etki altına alır. Hayal kurmaya başlar. Kitabın yazarının peşine düşer. Bir otelde 23 numaralı odada kalır ki burası hikayede olayların geçtiği mekandır. Bunun üzerine Walter bunun aslında bir roman olmadığına inanmaya başlar. Yavaş yavaş kendisini ve ailesini tehlikeye sokan Walter, gerçeğe doğru yaklaşmaktadır.

 

 

15-) Koku

Perfume: The Story of a Murderer

İmdb Puanı: 7.5

Özet; Jean-Baptiste Grenouille çok güçlü bir koku duyusuna sahip olarak doğmuştur. Böyle baskın bir duyunun yanında duygusuz bir karaktere sahiptir. Müthiş koku algısı sayesinde en güzel kokulu parfümü yapma fırsatı eline geçecektir. Ama o bununla yetinmeyip, kusursuz kokuyu oluşturmak isteyecektir. Bunun için de insan tenine ihtiyacı olduğunu fark edecektir. İstediğini elde edene kadar durmayan Jean, kusursuz koku uğruna aranan bir katile dönüşecektir..

 

 

 

 

 

791 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

1 Yorum

Leave A Reply