Yaz İçin Dizi Önerileri

1

City Hunter

Bir Kore dizisi. Evet Korecanlar toplanın! Açıkçası benim en sevdiğim dizilerden biri. Konusu hiç klişe değil. Lee Yoon Sung, babasının öldüğü gece, babasının dostu tarafından kaçırılıyor. Ve ondan dövüş dersi alıyor. Babasının intikamını almak istiyor. Kore’ye intikam almak için döndüğünde, Kim Nana isimli eski bir judocu ile tanışıyor ve Kim, Kore Başkanlık Ofisi’nde koruma. Babası için intikam almaya başlaması ile 5 kişiyi öldürmek zorunda. İntikam bitmek üzereyken, babasının gerçek babası olmadığını öğreniyor. Peki siz olsaydınız n’apardınız?

 

Once Upon A Time 

Bu da sevdiğim diziler arasında. İlk bölümleri sıkıcıydı kabul, lakin beşinci bölümden sonra işler ilginçleşiyor. Konusu Emma adında bir kız yetimhanede büyüyor, ve 28 yaşında iken, 17 yaşında doğurduğu çocuğu Storybrook’tan Boston’a geliyor. Adı Henry. Ve Emma’nın, Pamuk Prenses’in kızı olduğunu biliyor. Ama kötü kraliçe şehre büyü yaptığından sebep bütün şehir sihirli diyardan, sihirsiz diyara geçiş yapıyor. Kraliçe bile lanetten öncesini hatırlamıyor. Ve Storybrook’tan çıktıklarında hafızaları bildikleri şeyleride unutuyor. Emma, Henry’nin çağırması ile Storybrook’a gidiyor ve Henry’i üvey annesi, yani kötü kraliçeye veriyor. Herşeyin farkında olan sadece iki kişi var. Rumplestilskin ve Henry.

 

Shadowhunters

Açıkçası ben hem kitabını okumuş hem de filmini izlemiş biri olarak söyleyeyim filminden daha güzel bence. Karakterler, dizide kitabın anlatım şekline uyuyor lakin filmde alakaları bile yokken herkes diziyi yargılıyor. Daha kitaplarını okumamışken(!) Neyse ben ana karakterlerden çok Malec destekçisiyim, Clace’de olabilir tabii. Konusu, Clary Fray adında ki genç kızımızın, evini iblislerin basmasıyla olaylar başlıyor. Annesi kaçırılıyor, kız kardeşi öldürülüyor. Kız kardeşi bir büyücü, annesi de bir Gölge Avcısı. Clary’de bir Gölge Avcısı. Jace ile bir barda tanışıyorlar, genelde bir fani Gölge Avcılarını göremez. Jace, Clary’nin omzuna çarpıyor ve hikaye buradan başlıyor. Jace’in evlat edinildiği ailenin iki çocuğu var biri Isabell ve Alec. Birde! Clary’den hoşlanan ama Clary’nin gözünde dost seviyesinde olan bir çocuk! Simon.

 

Lucifer

Evet, evet. Şeytan olan Lucifer. Cehennem’in yöneticisi olduğu halde Cehennem’den kaçan Lucifer. Lux adlı bir bar işletiyor. İnsanların gözüne bakınca, söylenilmeyecek şeyleri söyletebiliyor ama bir kişide bu rol sökmüyor. Dedektif! Lucifer sıradan bir gün yaşarken, arkadaşı Delilah vuruluyor ve ölüyor. Buna şahit olan Lucifer’ı sorguya çeken bir dedektifimiz var. Lucifer etkilerinin, dedektife sökmediğini anladığında bu işin peşine düşüyor ve babasının -Tanrı’nın- gönderip göndermediğin öğrenmeye çalışıyor.

The Tomorrow People’s

Stephan Jameson isimli ana karakterimiz Yarının İnsanlarından biri, sadece biri. Yarının İnsanları, insanın bir üst modeli gibi tanıtılıyor. Üç güçleri var: Telekinezi, Işınlanma ve Telepati. Ayrıdan kendilerine özgü yada genetik olarak sunulan güç. Stephan’a da zamanı durdurma, babasından geçiyor. Babası bir deney üzerine çalışırken, deneyin tek sonucunun ölmek olduğunun farkına varıyor ve ailesini terk ediyor. Ultra Yarının İnsanları’nı avlayan bir şirket, planlarını Stephan’ın babası öğreniyor ve kendini kısıtlı olarak öldürüyor, öldüğü sırada da zamanı durduruyor kendi için. Ve cehennem veya cennete gitmek yerine arafta kalıyor. Stephan’da Yarının İnsanları’nı kurtarması için kurtarıcıyı -babasını- geri getirmek için her yolu deniyor. Aynı zamanda da aşık oluyor. Lakin dizi o kadar çok izleyici kitlesine ulaşamadığından, ikinci sezon çekilmiyor.

442 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Yiyip kilo almayan, hazır cevap, ağustos çirkini, okul yansa odun atacak potansiyele sahip birey.

Leave A Reply

Ankara Temizlik