Yağ Yakımı İçin 3 Tavsiye

0

Bu yazımızda sizlere “beslenme” adına yağ yakımınızı destekleyecek ama aslında bizim de pek anlayamadığımız işe yarayan yöntemler vereceğiz.

Öncelikle bu tavsiyelerin size çokta büyük bir şey katmayacağını bilmeniz gerekir. Yani eğer diyet yapmıyor, ağırlık kaldırmıyor, cips yiyorsanız önce bu sorunları ortadan kaldıralım;ondan sonra bu tavsiyelere geçelim!

Önce proteini yemek

Sofranızın olmazsa olmazı olması gereken bir besindir, protein. Önünüzde patates yemeği, salata, tavuk varsa -ki müthiş sofra- önce tavuğu yemeniz gerekir. Ardından salatayı ve sonra patates yemeğini.

Neden? : Daha hiçbir şey yememiş ve açsınız. Vücudunuzu ilk olarak proteinle yorar  ve mide sentezine yardımcı olursanız bu vücudunuzun yararınadır. Aslında daha doğrusu boş verin nedenleri. Dolaylı ve doğru yoldan yağ yakımına yardım ettiğini bilin yeter.

Sabah kahvaltısında salata bulundurmak

Çeşitli bir salatadan kimseye zarar gelmez. Günlük vitamininizi alır ve ekmeğe gerek duymazsınız. Lütfen gerek duymayın. Salatanın yanına güzel proteinli bir kahvaltılık iyi gider.

Kardiyovasküler antrenman

Sitemizde birçok kardiyovasküler antrenman bulunmaktadır. Eğer k.v ant. yapmazsanız yağ yakmanız çok zordur. K.v.ant.’lar yağ yakımının %60’ını kapsar.

Fena mı fena bi’ tavsiye: Sabah kalktığınızda (ramazan hariç) vücudunuzda vücudunuzun yakacağı hiçbir şey yoktur. Hiçbir şey yemeden önce 45 dakikalık bir koşu size çok iyi gelecektir. Direk yağlardan yakacaktır vücudunuz.

300 kalori yaksanız; 30-40 gram yağa denk geliyor !

262 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply