WhatsApp ve Messenger’da Kaç Mesaj Atıyoruz?

1

WhatsApp ve Messenger’dan günlük kaç mesaj atıldığını merak ettiniz mi?

12-13 Nisan tarihinde yapılan Facebook F8 2016 Geliştirici Konferansı’nda Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, WhatsApp ve Messenger’da günlük 60 milyar adet mesaj gönderildiğini açıkladı.

WhatsApp artık gündelik hayatımızda iletişim için en çok kullandığımız uygulama diyebiliriz.

1 milyar aktif kullanıcı olan WhatsApp ve 900 milyon aktif kullanıcısı olan Messenger günlük gönderilen kısa mesaj sayısını 3’e katlamış durumda.

Bu yıl sonuna kadar Messenger’ın da kullanıcı sayısının 1 milyara ulaşması bekleniyor.

Geçen yıl yapılan Facebook F8 2015 Geliştirici Konferansı’nda Messenger’ın kullanıcı sayısı 700 milyondu.  Son dönemlerde yapılan AR-GE çalışmalarıyla bağımsız bir platform haline gelen Messenger bu çalışmalar sayesinde kullanıcı sayısını daha da çok arttıracağa benziyor.

 

200 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

20 yaşının başlarında, kumral, yeşil gözlü, konuşmayı seven (bazen hiç susmayan), dediğim dedik çaldığım flüt bir insanımdır. Genellikle dinlemeyi ve yazmayı severim. Telefon genel olarak elime yapışıktır:) İnternet olmadığı ortamlarda muhabbet yoksa kendimi idam edebilirim. Birde her yerde beni niceonedreamer olarak bulabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Telefondan en çok kullandığımız program whatshapptır. O yüzden mesajlar haliylen çok atıyoruz ama ben günde kaçtane mesaj atıyorum bilmiyorum. Kim yapmışsa o programı helal olsun…

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber