Vücutta Oluşan Çatlaklar Giderilir Mi?

0

Kimileri kilo aldığı için kimileri ise kilo verdiği için bu değişimler sonucu vücudumuz birkaç izi biz istemesek bile değişim yaşayan bölgeye bırakır. Kadınların korkulu rüyası olan vücut çatlaklarını geçirebilir miyiz gelin birlikte öğrenelim.

Çatlakları tamamen yok edemese bile bir miktarından kurtulmak için çözüm yöntemleri var. Kimileri hiç para kaybetmeden kurtulabileceğiniz çözümler iken kimileri bir miktar parayı beraberinde getiriyor.

 1. Spor yapmak vücuttaki çatlakları en az görünecek şekle getirebilir. İster evinizde, ister mahallenizde, ister spor salonlarında sporunuzu yaparak çatlaklardan bir miktar kurtulabilirsiniz.
 2. Bol bol su ya da sıvı tüketimi. Ne kadar çok sıvı tüketirsek eğer o kadar çok yararı olur vücudumuza. Üstelik sadece çatlaklar için değil. Genel olarak iyi gelir sıvı tüketimi.
 3. Soğuğa karşı dayanırım yeter ki şu çatlaklar geçsin diyorsanız bu yöntem tam sizlik. Çatlamış olan bölgeye soğuk su ya da buzu değdirdiğiniz zaman çatlaklar en az şekilde görünüme kavuşacaktır. Fakat bu işlemi düzenli olarak her gün yapmalısınız.
 4. Birçok kadının korkulu rüyası olduğundan piyasada çatlaklar için kremler satılmakta. Bu kremleri çatlak oluşmuş bölgeye masaj yapa yapa sürdüğünüz vakit çatlaklardan kurtulabilirsiniz.
 5. Yine piyasada selülit için satışa sunulmuş olan içecekler çatlaklar için de işe yaramıyor değil. Fakat bunun yerine su içmenin daya yararlı olacağını söylemek isteriz.
 6. Ve en olmadı bir doktora başvurarak bu çatlaklardan kurtulabilirsiniz.

364 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik