Viral Reklam Nedir?

0

 

Merhaba Arkadaşlar;

Bugün bir reklam türü olan viral reklamı hem açıklayıcı bir şekilde, hemde örnekleri ile gözden geçireceğiz. Öncelikle Viral Reklam; İnternet üzerinde, video paylaşım sitelerinde kullanıcıların ağızdan ağza, kulaktan kulağa yöntemi ile yaydıkları reklam türüdür. Bu yüzden de ”viral” yani virüse benzetilen kendi kendine yayılan yeni nesil bir reklam metodudur.

Viral reklamlar ikiye ayrılmaktadır: 

  1. Son Kullanıcı Tarafından Çekilen Reklamlar; Bu reklamlara genelde sosyal medyalarda, en çok da youtube’da rastlanır. Tesadüfen bir kullanıcı herhangi bir ürünü hedef alan veya onu savunan bir video çeker. Bu video tüm sosyal medyada yayılır ise, genelde firmalar daha sonra bu reklamı satın alırlar.
  2. Reklamı Yapan Firma Tarafından Çekilen Reklamlar; Firma, kendi viral reklamını çeker. Buradaki en önemli nokta ise bunun amatör bir çekim olarak gözükmesidir.

Viral reklamın ne olduğunu anladığımıza göre, şimdi sıra geldi örneklere. Örnekler arasından bir çoğu size tanıdık gelecek hatta bazılarına ”bu da mı reklammış” diyecekleriniz olacak, örneklerle viral reklamı daha iyi anlayacağınızı umuyoruz… Şimdiden iyi seyirler 🙂

Açıkçası Bizim En Sevdiğimiz Bu;

Kurbanlara belirtilen süre içerisinde istenen yere varırlarsa bir ödül verileceği söyleniyor. Tabii ki her şey, kurban belirtilen süre içerisinde varmasın diye kurgulanmış…  🙂

266 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Ece / 20 / İstanbul / Grafik Tasarım

Leave A Reply

Ankara Temizlik