Uzay Yolcuları İncelemesi

0

Açlık Oyunları serisiyle aşık olduğumuz oyuncu Jennifer Lawrence’ın Aurora’yı canlandırdığı ve Jurassic Park,Galaksinin Koruyucuları filmleriyle zihinlere ismini kazıyan yakışıklı aktör Chris Pratt’in Jim Preston’ı canlandırdığı muhteşem aşk hikayesini konu alan film ülkemizde 13 Ocak 2017 tarihinde vizyona girdi.Film gösterime girdiği günden bu yana dünya çapında 238 milyon dolar hasılat elde etti.

Filmin kısıca konu tanıtımı şöyle:

Uzak bir koloni gezegenine seyahat eden ve binlerce kişiyi taşıyan bir uzay aracı, uyku odalarında bir arıza yaşar. Sonuç olarak, iki yolcu uyanmaları gereken zamandan 90 yıl önce uyanır.

İlgili resim

Jim,uzay aracında oluşan büyük bir arızadan dolayı uyuduğu uyku kapsülü bozuldu ve uyanması gereken zamandan tam 90 yıl önce uyandı.Yaklaşık bir yılı tek başına ve bu durumu çözmeye çalışarak geçiren Jim,Aurora’yı fark eder ve onu uyandırmaya karar verir.Aralarında büyük bir aşk doğarken Aurora’nın kendini Jim’in uyandırdığını öğrenince işler tam tersi ilerleyecek.Sadece ikili arasındaki sorunlar değil,uzay aracının giderek bozulması da konu ediliyor.

uzay yolcuları ile ilgili görsel sonucu

Şu güzelliğe bir bakar mısınız?

İlgili resim

Ve ve ve şu gülümsemeye.

Film vizyona girdiği tarihten itibaren eleştirmenlerin ilgi odağı oldu.Kötü yorumlar kadar iyi yorumlarda gelirken genelde karışık yorumlar yapıldı.Beğenmemek ve beğenmek arasında kalan eleştirmenlerin çoğu yine de gidip izlenilmesi gereken bir film olduğunu belirttiler.

Büyük aksiyonlar bekliyorsanız, yanılıyorsunuz.Filmin ikinci yarısından itibaren gerçekten aksiyonlu sahneler oluyor,ama kesinlikle gidip izlenilmesi gereken bir film.

passengers gif ile ilgili görsel sonucu

kalp,kalp,kalp.

Ufak bir spoiler vereceğim.Özellikle filmin ikinci yarısında gerçekleşen kısa süreli yer çekiminin kesilmesi sonucu Aurora’nın havuz sahnesi,dehşet bir sahne.Benim gibi su korkunuz varsa kendiniz boğuluyor gibi hissedebilirsiniz.

Filmin imdb puanı ise 7,1.

Filmin Türkçe alt yazılı fragmanını şuradan izleyebilirsiniz:

 

 

 

 

480 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Bursa-19/Grafik Tasarım

Leave A Reply

Ankara Temizlik