Utangaçlık Sorunu Yaşayanlara Çözüm

1

Utangaçlık herkesin bir dönem sorunuydu artık bunu kabullenelim. Belki bazılarınız bunu yendi bazılarınız iste yenemedi. Biz sizlere sesleniyoruz. Evet sizlere siz utangaçlığı aşılamaz bir engel olarak gören ve her şeye utanıp kızaran sizlere. Sizler için utangaçlığınızı en olağan yöntemlerle yenmek için bir kaç şey yazacağız buraya. Evet hazırsanız başlıyoruz.

Kural 1:Utangaçlığını kabullen utangaç arkadaşım.

Utangaçlığını kabullen, kabullen ki gözlerin biraz açılsın. Utangaçlığın yüzünden neleri kaçırdığına bir bak. Çok şey kaybediyorsun. Fazla zaman kaybetmeden geri al kaybettiğin eğlenceyi. Utangaçlığını kabullen ve neden utangaç olduğunu birazcık düşün. Düşün ki kendine ‘hiç kimse’ olmadığınızı anlamanı sağla. Unutma sen hiç kimse değilsin. Senin yaşamında ki en önemli kişisin. Sakın ama sakın unutma bunu.

Kural 2:Kendini keşfet utangaç arkadaşım.

Kendini tanımaya izin ver. Nelerde yetenekli olduğunu bil. Yeteneklerini keşfet ve bu yeteneklerini geliştir. Emin ol artık bu konularda eskisi kadar utangaç olmadığını fark edeceksin. Yeteneklerini bul. Yeteneklerini bulman için farklı yollara başvur. Elbet bir şeyde iyisindir.

Kural 3: İnsanlarla konuş ve kaynaş.

Kendini çok fazla sıkmaya gerek yok. İlk önce ufak diyaloglarla başlamalısın. İlk önce ilgi alanını kapsayan ortamlarda bulunmasın. Hoşlandığın konularda konuştukça kendini daha rahat ifade edebilir hale geleceğine eminiz. Kendimi rahatça ifade etmeye başladığın zaman sevdiğin ya da sevmediğin her konuda konuşur hale geleceksin.

Kural 4: Prova yapın.

Gözlerinizi kapatın ve bir insanla karşı karşıya geldiğinizde ne konuşacağınızı düşünü, sorulan klasik sorulara ne tür cevap vereceğinizi düşünün. Hatta aynanın karşısına geçin ve kendinizle konuşun. Aman, sakın ha bunu birilerinin yanında yapmayın birileri sizi deli zannedebilir.

Kural 5: Reddedilmekten korkmayın.

Reddedilmek hayatın sonu değildir bunu kendinize hatırlatmayı unutmayın. Bir kere reddedilmek her zaman reddedileceğiniz anlamına gelmez. Karşınızdaki insana ne kadar değer verirseniz verin bu sizi için bir son olmamalı. Reddedilmekten korkmayın çünkü reddedilmekten korktukça yeni insanlarla tanışmak da size korku verecek. O yüzden reddedilmekten korkmayın.

Kural 6: Utanmadığınız her an için bir ödül.

Utanmayı bıraktığınız ilk anlarda kendinize bir hediye alın. Utanmadığınız anlar arttıkça hediyelerinizi küçültün. Hatta kendinizle gurur duymanız size yetecektir ama hediyeler sizi daha fazla gaza getirecektir.

Bizim önerilerimiz bu kadar. Daha sonra işe yarayıp yaramadığını öğrenmek için bize mesaj atmanızı bekliyor olacağız. Sevgiyle kalın.

296 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

1 Yorum

Leave A Reply

Ankara Temizlik