Ülkelerin İlginç Gelenekleri

0

Dünya farklı ırkları,  farklı ülkeleri barındıran bir gezenegen.Bu farklılıklar Dünya’mızı daha renkli daha güçlü hale getiriyor. Farklılıklar farklı kültür oluşumlarınada neden olmakta.Sizler için farklı kültürlere sahip farklı ülkelerin ilginç geleneklerini bir araya topladık.

Moritanya

maurwoman.img_assist_custom-600x450

Klasik bir güzellik anlayışının (uzun – zayıf)  hakim olduğu bugünlerde Moritanya bu anlayışları yıkıyor.Moritanya’da ne kadar şişmansanız o kadar güzelsiniz demektir. Evlenme yaşına gelen ortalama bir Moritanyalı genç kız en az 60 enfazla 100 kilo olmalıdır.Eğer bu ölçülere uymuyorsa kilo almak için destek alır.

 

Hindistan

12022-gezi-7

Hindistan’da yemekten sonra geğirmek ayıp değil. Her ne kadar bazılarımıza iğrenç ve saçma gelse bile yemekten sonra geğirmek aşçıya olan saygısı ve yemeğin beğenildiğini gösteriyor.

 

Tibet

fft16_mf2718504

Yine birçok insan tarafından saygısızlık olarak algılanabilecek bir davranış, misafir uğurlanırken ona dil çıkarmak… Fakat Tibet’te birini uğurlarken rahatlıkla dil çıkartabilirsiniz, bu davranış onlara ne kadar saygı duyduğunuzun göstergesidir.

 

Pakistan

dugun

Pakistanlılara ait bu düğün geleneği ise oldukça farklı. Pakistan’da, damat adayına, gelinin ailesi tarafından çok ağır bir şekilde hakaretler ve küfür edilir,bu küfürler sadece damadın sabrını test etmek için edilir. Eğer damat soğukkanlı ve sabırlı bir şekilde bu sınavı geçer ise gelin ile evlenmelerine izin verillir.

 

Avrupa

1447161695_weddingpeleusthetiswtewaelGünümüzde nerdeyse hiçbir insan aylardır banyo yapmamış birinin yanında durmaya katlanamaz.Fakat ortaçağ avrupasında işler farklıydı.Bir zamanlar bbanya yapmamak ortaçağ avrupasında oldukça popülerdi.Öylesine ki Kastilya  Kraliçesi İsabella bile 50 yıldan fazla süreçte sadece 2 kez banyo yapmıştı.

 

Tayland

tayland-kraliyet-ailesi-21012016

Tayland Kraliyet Ailesene mensup her bireyin  çok eski zamanlardan gelen ve sadece Kraliyet ailesine mensup kişilerin konuşabildiği özel dili bilmek zorunda.Kendi özel dillerini konuşmalarının nedeni konuştukları şeylerin kendileri dışındaki kişiler tarafından anlaşılmasını engellemek.

423 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Test,Astronomi ve Gündem Editörü

Leave A Reply

Ankara Temizlik