UEFA Fenerbahçe’nin Ivan Bebek Başvurusunu Kabul Etti

0

Fenerbahçe Spor Kulübü 4-1 mağlup olarak UEFA Avrupa Ligi’ne veda ettiği Braga maçını yöneten hakem Ivan Bebek hakkında yapılan şikayetin UEFA tarafından kabul edildiği açıklandı.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün resmi internet sitesinden yapılan duyuruda UEFA’nın Braga maçındaki verdiği tartışmalı kararları ile büyük tepki alan Hırvat hakem Ivan Bebek hakkında soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yapmış olduğu açıklama;

17 Mart 2016 tarihinde deplasmanda oynadığımız SC Braga karşılaşmasında gösterdiği son derece yanlı tutumla sonuca direkt olarak etki eden hakem Ivan Bebek ile ilgili UEFA’ya yaptığımız başvuru kabul edildi.

Konu ile ilgili UEFA’nın kulübümüze gönderdiği mektup aşağıdaki gibidir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

56ebe65a5659345380dbb7a8

Sarı lacivertli kulübün resmi internet sitesinde UEFA’nın konu ile ilgili olarak Fenerbahçe Spor Kulübü’ne gönderdiği mektubun Türkçe çevirisi yayımlandı.

İşte o mektup;

Sn. Şekip Mosturoğlu’nun Dikkatine;

Sayın İlgili;

UEFA Avrupa Ligi 2015/2016 sezonu SC Braga ve Fenerbahçe SK arasında 17 Mart 2016 tarihinde oynanan müsabaka ile ilgili olarak; Ivan Bebek aleyhinde soruşturma açılmasını talep etmiş olduğunuz 18 Mart 2016 ve 18 Mayıs 2016 tarihli yazılarınızın alınmış olduğunu konfirme ediyoruz.

Bu bağlamda, bu konu,  ileriki soruşturmaları yürütmek adına UEFA Etik ve Disiplin Müfettişi’ne iletilecektir. UEFA Etik ve Disiplin Müfettişi UEFA’ya cevabını sağlar sağlamaz sizlere geri dönüş yapacağız.

Yukarıdaki konuyu dikkatinize sunarız.

Saygılarımızla,

Emilio Garcia

UEFA Disiplin ve Bütünlük Komitesi Başkanı

188 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Edebiyat ve müzik aşığı öylesine biri./Ankara

Leave A Reply