Uçak Korkusu Nasıl Geçer?

0

Uçak fobisi genellemeye bakılacak olursak ya klostrofobisi olan kişilerde görülür.

İzlenilen filmlerden, haberlerden ya da çevredeki kişilerin duygu düşüncelerinden etkilenmiş olan kişi hele ki ilk kez uçağa bilmiş ise duyup gördüğü şeyleri aklına getirmeden duramaz. Sonrasında gelsin acabalar.. Ve haliyle bir panik atağa kapılırlar ve işte merhaba uçak fobisi..

Peki bu uçak fobisinden nasıl kurtulunur?

İlk olarak zihinden uçak ile ilgili olan kötü olayları atmak gerek. Bunun yerine kişi, her gün onlarca uçağın bir yerlere gidip geldiğini ve çoğuna bir zarar gelmediğini düşünmeli. Sonuçta onlarca uçağın her biri kaza geçirmiyor neden gidip en kötü ihtimali düşünmeli değil mi?

Ve birde şöyle bir gerçek var ki tren yolculuğu ve deniz yolculuğu kazaları uçak kazalarına göre daha fazladır. İç ferahlatacak bir bilgi, bizce.

Onlarca uçaktan bir iki tanesine denk gelen kazalar olmasın diye her an yetkili kişiler tarafından kontroller ve gerekiyor ise bakımlar yapılıyor. Bunu unutmamalı.

Klostrofobiniz var ise eğer cam kenarına oturmakta fayda var. En nihayetinde kendinizi bir miktar rahatlatabilirsiniz dışarıya bakarak.

Uçak fobisinden kurtulmanın bir diğer yolu ise korkunun üzerine gitmektir. Ki neredeyse tüm korkulardan aynı şekilde kurtulabiliriz. Korkunun üzerine gidip uçağa binildiği zaman dışarıdan duyma laflarla kendi hislerinizi karşılaştırabilirsiniz. Sonucunda da kendi kararınıza varmış olursunuz. Ve fobi belki bir hobi bile olabilir..

539 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply