Türkiye ‘de Seslendirme Sanatçıları

1

Bazen film izlerken delicesine merak ederiz. Acaba bu karekteri kim seslendiriyor diye. Bazı sesler kimi zaman çocukluğumuzu kimi zaman da heyecanla izlediğimiz bir filmi ya da diziyi hatırlatır. Peki o çok sevdiğimiz aktörlerin seslendirmesini yapan bu insanları ne kadar tanıyoruz ? Bugün o usta seslendirme sanatçılarını tanıtacağız.

1- Kerem Kobanbay 

images (25)Kerem Kobanbay yıllardır hayranı olduğumuz o aktörlere sesini veren seslendirme sanatçılarından birisi. Edward Norton ‘a yakışan tek ses. Kimi zaman Jonny Deep, kimi zaman da Jim Carrey olarak karşımıza çıkıyor bu ses. Ben kendisini Garfield ‘ın sahibi olarak beynime kazımışım.

Bu ünlü seslendirme sanatçısı aynı zaman da yazar. Ne diyelim , adam yetenekli.

2- Murat Şen

images (27)O, efsane kaptan Jack Sparrow’un sesi. Bu efsane ses Dövüş Kulübü ‘nde Tyler , Yüzüklerin Efendisi ‘nde Legolas olarak karşımıza çıkıyor.

3- Sungun Babacan 

images (28)Onun sesini yıllardır duyuyoruz. Sesi çoğu zaman Tom Cruise olarak karşımıza çıktı. Forrest Gump filminde Tom Hanks ‘i seslendirdi.

4- Fulya Ergüneş 

images (29)Onun sesini yakından tanıyoruz. O, sesiyle sık sık evlerimize konuk oluyor. Güzeller güzeli aktrislerimizi seslendiriyor , birbirinden farklı rollere bürünüyor. Duyduğumuzda ailemizden biri gibi hissettiğimiz o ses Fulya Ergüneş ‘in sesi. Çoğu kişi Natalie Portman ‘ ı en iyi seslendirenin o olduğunu söylüyor.

Onu aslında çok önceden , bir sunucu olarak tanıyorduk. Televizyonun çok huzur bozucu olduğunu söyleyerek radyoya geçiş yaptı.

5 – Harun Can

images (30)Onu zaten tanıdığınızı düşünüyorum. Son zamanlarda Tumblr ‘ da ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde sık sık gördüğümüz Deadpool ‘u seslendiren ünlü bir seslendirme sanatçısı. Aynı zamanda onu çizgi filmlerden de tanıyoruz. Sürekli Dizi ‘ de Mordecai olarak, ve Finn ve Jack ‘in Finn ‘ ı olarak karşımıza çıkıyor.

 

834 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Safiye 17

1 Yorum

  1. Mehmet Ali Erbil, Okan Yalabık, Okan Bayülgen bu konuda çok başarılı, aklıma gelen ilk üç isim olduğu için söyledim Sungun Babacan’ı alt yazılarda hep görüyordum fotoğrafıyla ilk kez karşlışaştım sesleriyle akıllarımızda iz bırakan sanatçılar

Leave A Reply

Ankara Temizlik