Türkiye – Çek Cumhuriyeti Maç Sonucu Ne Oldu?

0

Euro 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda milli takımımızın Çek Cumhuriyetiyle 21.06.2016 tarihinde yapılan maç için ekran başına toplanmıştı herkes. Bu maç adeta bizim için kader maçıydı ve iki takım karşı karşıya geldi. Biliyorsunuz ki çıktığı ilk iki maçtan mağlubiyetle ayrılan takımımız tur şansını yenilgilere bırakmıştı. Gruptan çıkabilmemiz için en az 2 gol atılmalıydı ve bu milli takımımız için son şanstı.

Beklenen mucize gerçek oldu ve Türkiye, Çek Cumhuriyeti’ni 2-0’lık bir mağlubiyete uğrattı. Maçın parlayan yıldızlarından biri 19 yaşında forvet arkası oynayan Emre Mor oldu. Golleri atan oyuncular ise ilk ilk 10. dakikada Burak Yılmaz ve son 65. dakikada önceki maçta saçlarını düzelterek dikkatleri üzerine çeken Ozan Tufan oldu. Bu sonuçta aldığımız 3 puanla Türkiye 3. sırada yer aldı. Üçüncü sırada yer alan en iyi 4 takım arasında olmayı başarırsa bir üst tura atlayacak.

tyutyuTürkiye Gruptan Çıkıp Nasıl Tur Atlar?

Çek Cumhuriyeti’ni 2-0 yenen Türkiye için bir üst tura atlamak artık gruplardaki diğer sonuçlara bağlı. Gruptan çıkmak için büyük avantaja sahipken gözler İtalya-İrlanda Cumhuriyeti ve Belçika-İsveç maçlarında beklenenin ve istenenin dışında bir olay olmamasında.
Belçika’nın İsveç’e yenilmemesi ve İtalya’nın da İspanya’ya yenilmemesi sonucunda Türkiye bir üst tura yani Euro 2016 son 16 turuna çıkacak. Elde edeceğimiz bu sonuçlarla Kuzey İrlanda ve Arnavutluk takımlarını geride bırakmış olacağız.

370 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Başlarda çekingen tanımaya başladıkça içindeki deliyi ortaya çıkaran böyle manyak biri işte.

Leave A Reply