“Türk Versiyon Shameless” Geliyor

2

Amerika’nın en başarılı ve en çok izlenen yapımlarından olan Showtime dizisi Shameless’in Türkiye versiyonunun çekileceği haberlerini hepimiz duymuştuk. Ve hepimiz “olm napıyonuz siz kendinize gelin” veya “yok artık noluyoruz beyler” diye doğal tepkiler vermiştik. Olay şu ki şuan proje kesinleşti ve gerçekten hayata geçirilecek.

İlk kulağa gelen dedikodularda senaryoyu  “Umutsuz Ev Kadınları”nın yerli uyarlamasını kaleme alan Hatice Meryem’in yazdığı, diziyi Med yapımın üstleneceği ve Kanal D’ de yayınlanacağı söylenmişti. Hatta başroldeki Frank Gallagher rolünü de Haluk Bilginer’in oynayacağı söylenmişti. Ve sonunda çoğu şey kesinleşti. Dizinin yapımını Lügat Yapım üstlendi. Hatta dizinin Twitter hesabı bile açıldı. Yayınlanan afişe göre kadroya Alper Saldıran ve Vildan Atasever’de katıldı. Sonuç olarak elimizde bundan fazla bilgi bulunmamakta.

21688

Kafaları karıştıran asıl soruya gelirsek, Utanmazlar Türkiye’de ne kadar utanmaz olabilecekler? Bilindiği üzere RTÜK önüne gelene ceza kesmekte ya da yasaklamakta. Bu yüzden de her türlü dizi, film ya da programlarda çok fazla sansür kullanılıyor. Ve Shameless ABD bile paralı kanalda yetişkin içeriğiyle yayınlanıyor. Buna göre: her bölümde düzenli olarak görülen uyuşturucu, sigara, alkol, küfür ve erotik sahnenin yerini ne alacak? Kev ve V fantezileri nereye gidecek? Eşcinsel olan Ian’ı normal bir şekilde mi göreceğiz? Bunlar Shameless’ı Shameless yapan şeyler. O samimiyet ve “utanmazlık” olmazsa dizi tutar mı tutmaz mı emin değiliz. Ya da herşeyin olduğu gibi verildiğini düşünürsek dizi bu şartlarda Türkiye’de ne kadar tutunabilir? Hala “olm napıyonuz siz kendinize gelin” tepkimizi beyan ederek sabırsızlıkla olacakları bekliyoruz.

670 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

2 yorum

  1. Duyduğum en inandırmayıcı ama bir o kadar gerçek olmasını istediğim haber 🙂 Bu proje eğer hayata geçecekse orjinalinin çok dışına çıkılacak demektir. Çünkü Türkiye bu dizinin orjinalini kaldıramaz.

  2. Bayaniihayet on

    Dizinin ”bir kadın bir erkek” gibi gece 1 de falan yayınlanması gerekiyor o zaman :)) türkiyenin bu diziyi kaldıracağını hiç zannetmiyorum, gerçeğe uygun yapılmaz yapılamaz yani. Acaba Ferhan Şensoy hangi rolde olacak veyahut gey rolünü kim üstlenecek? İmzalar atılmış, kesinlemiş dizinin çekileceği ama bilemiyorum açıkçası çok zor 🙂 Annesiz çocuklar, alkolik baba falan bizde dram filmine dönmezse iyi

Leave A Reply

Ankara Temizlik