Tumblrda Gönderi Sınırı Yedim, Gönderi Sınırı Nedir?

0

Sosyal paylaşım sitelerinde sık yaşanılan sorulardan birisi gönderi sınırıdır. Twitter, Vine, Instagram ve Tumblr..

Nedir bu gönderi sınırı? Ne zaman yenilenir?

tumblr_ntsn1oq2Bk1rnyp1mo1_500

Twitterda yazdıklarınıza 140 karakter sınırı eklenirken Tumblrda paylaşım sayınıza sınır eklenir.  Tumblrda bir gün içerisinde 250 gönderiden fazlasını paylaşamazsınız. 250’ye ulaştıktan sonra rb yapmaya çalışsanız da  yapamazsınız. Sadece postları likelayabilirsiniz. Size önerimiz sınır yenilendikten sonra likeladığınız postları re-blog yapmanız..

Tam bir sayı veremesek de yaklaşık 24 saat için gönderi sınırınız yenilenir. Gündüz vakti gönderi sınırı yediğinizde ertesi günün sabahına kadar beklemek durumundasınız, fakat işin ilginç bir yanı da var ki, sınırı gece vakti yerseniz yine ertesi günün sabahında sınırınız kalkmış olabiliyor. Bunun mantığını çözememiş olsak da güzel bir şey.

Kaç post paylaştığınızı gösteren bu site sayesinde paylaşım sayınızı kontrol edip gönderi sınırına engel olabilirisiniz:

Postlimit.com  Sadece karşınıza çıkan kutucuğa urlnizi girmek yeterli

Gönderi sınırı neden vardır?

tumblr_nr3xfm7dlT1rmnudio1_1280

Gönderi sınırları olmasaydı twitterda yüzlerce karakterlik tweetler anasayfayı rahatsız edebilir, tumblrda binlerce paylaşım insanları rahatsız edebilirdi. Tabiki herkes istediğini takip etmekte özgürdür fakat, tumblrda gönderi sınırı olmasaydı insanlara zarar verecek olumsuz davranışları teşkil eden paylaşımların sayısı bir hayli fazla olurdu ve ardı arkası gelmeyen bir döngüye girerdi. Çünkü tumblr; kullanıcıların ne yaptığını, neler paylaştığını incelen, gözetleyen bir kurum. Bu sebepten dolayı tumblr, hoşuna gitmeyen içerik ve postlar yüzünden tumblr hesaplarını istediği zaman askıya alabilir. Bizim farkımızda olmasa da aslında hepsi bizim iyiliğimiz için 🙂

2,972 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber