Tumblr Takipçi Arttırma İpuçları

3

Merhaba Arkadaşlar, Tumblr kullanıcıları için yararlı içerikler hazırlamaya devam ediyoruz. Bu içeriğimiz de sizlere nasıl takipçi arttırabileceğiniz den uzunca bahsedeceğiz. Öncelikle Tumblr’ın mantığını kısaca anlatalım ki anlayasınız. Tumblr web sitesi diğer sosyal medyalardan çok farklıdır, bur da takipçi kasmak için güzel, yakışıklı, zengin vs olmanıza hiç gerek yok. Öyle olsaydı ben kesinlikle bu kadar takipçiye ulaşamazdım zaten :). Neyse konumuza dönecek olursak, İnstagram da ki gibi iki tane güzel foto atıyım oramı buramı açayım fenomen olayım olayı Tumblr’da sıkar.. Zaten bu yüzden seviyoruz Tumblr’o değil mi :)..

Bu yüzden yapmanız gerekenler arasın da oranızı buranızı açmak yok sakın yapmayın Tumblr’da böyle şeyler :). Neyse devam ediyoruz. Tumblr’da biraz takipçim olsun diyorsanız kendi özgün, yaratıcı, komik veya romantik postlar paylaşmalısınız. Şimdi diyeceksiniz ki “evet böyle postlar atıyorum ama kimse dönüp yüzüne bile bakmıyor, postu atıyorum 1 notes de kalıyor, oda benim!. “ Evet bunu duyar gibiyim. Bu durumlara düşmemek için öncelikle biraz takipçiniz olması gerekiyor diye düşünüyorum. 100-200 takipçi bile 1 notes de kalmamanız için yeterli. Bizim Tumblr halkımız bonkördür öyle postları 1 notes de bırakmaz!! Neyse böyle olmayacak konu karıştı ben adım adım anlatayım en iyisi..

TUMBLR TAKİPÇİ NASIL ARTTIRILIR?

1- Bunun için Bir tumblr hesabınız olması lazım, hesabınız yoksa bu yazının devamını okumayın gidin hesap açın. Hesap nasıl açılır? Bunu da mı ben anlatayım a.. 🙂

2- Blogunuzun tasarımını özelleştirin. Bunun için güzel bir tema, kapak fotoğrafı, güzel bir biyografi ve çok da güzel olmasına gerek olmayan bir profil fotoğrafı lazım. ( ne olursanız olun kendi fotoğrafınızı koyun profillerinize, Başkasının fotoğrafını veya her hangi bir manzara fotoğrafı, ünlü fotoğrafı gibi şeyler sizin fake olarak algılanmanızı sağlayabilir, bunu istemezsiniz değil mi? ). Örnek bir tasarım için benim bloguma bakabilirsiniz : kekotelli.tumblr.com ..

3-  Eee dediklerini yaptık hala 0 takipçimiz var? Durun bi olm daha yeni başladık.

4- Tumblr blogunuzu diğer sosyal medya hesapların da veya elinize avcunuza geçebilecek her yerde paylaşın, Gidin whatsapp kız gruplarına atın, forumlara atın, Facebook’da falan paylaşın ne bileyim yardırın işte. Zorla kendinizi takip ettirin. Bu işlem sonucunda minimum 1 maksimum 10 takipçiye ulaşacaksınız. Hala mı yetmedi? tamam devam edelim.

5- Tumblr önerilerinden, fenomenlerden bazılarını takip edin. Mesela beni takip edebilirsiniz :). Daha sonra bunu söylemekten utanıyoruz ama takibe takip biraz takipçi kasın bunu hemen hemen her tumblr kullanıcı yapmıştır yapmadım diyende yalan söyler. Bir birinizi takip edin vs tarzında postlar rbleyin postları rbleyen kişileri takip edin mutlaka dönüş olacaktır. BUNU FAZLA ABARTMAYIN..

6- Artık kendi postlarınızı üretmeye başlayabilirsiniz, Özgün kendi ürettiğiniz güzel postları gönderin gitsin. Genelde komik içerikler daha çok notes ve takipçi almaktadır. Fazla romantik takılmayın gülüp eğlenmek için buralardayız. Eee post attım hala takipçi gelmedi? Öyle 1 2 post atmayla takipçi kazanılsaydı ohoo.. Her gün düzenli ve istikrarlı bir şekilde hatta zaman ayarı yaparak post atmaya aylarca devam etmelisiniz. Postlarınız RB almıyor diye üzülmeyin sürekli bu işleme devam edin, mutlaka birileri sizi keşfedecek.

7- Tumblr’da tanınabilirliğinizi arttırmak için, yarışmalar etkinlikler düzenleyin, bunlara herkesin katılmasını sağlayacak değişiklikler yapın, Whatsapp gruplarına vs katılarak kendinizi ve  bu sitede yer aldığınızı gösterin!

tumblr_o21eoq6pI71srdh5ko1_500

İÇERİK GÖNDERME İLE İLGİLİ PRATİK AMA İŞE YARAYABİLİRLİĞİ YÜKSEK BİLGİLER

 • Attığınız postlara etiket ekleyin bu etiketler genelde postlarla ilgili olsun ama popüler etiketleri keşfedip onları ekleyebilirsiniz. Örneğin ( tumblr, twitter,resim, duvar yazıları, sözler, komik sözler vs vs )..
 • Postlarınıza fenomen blogları da etiketlemeyi unutmayın. Örneğin beni etiketleyin beğendiklerimi rb yaparım. (kekotelli, paradoksadam, asenabiyon, uzaylilargercek, bosayasayangenc) bu arkadaşları mutlaka etiketleyin.
 • Atacağınız postların daha önce tumblr’da olmadığına dikkat edin. Eğer var ise bu size biraz sıkıntı çıkarabilir.

Şimdi diyeceksiniz ki Abi dediğin herşeyi yaptım hala takipçi gelmedi? Tamam olm üzülme verirsin blog adresini FF veririz ne dert ediyosun 🙂

6,600 total views, 3 views today

Konuyu Değerlendir
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Share.

About Author

3 yorum

 1. Takipçi arttırmak için yapılması gereken ilk ve tek şey yaptığınız işe değer vermek bence. Sonrasında gösterdiğiniz çabalar karşılığını alacaktır mutlaka.

 2. takipçi ssayısını arttırmak için özgün ve mantıklı paylaşımlar yapmak yeterli, tumblr’da ortam zaten seviyeli ve sivri espriler kısa sürede yayılıyor. Bence hileye gerek olmayacaktır.

 3. Tam aradığım konuydu elinize sağık çok güzel bir anlatım olmuş şimdi baştan itibaren adımları tek tek deneyeceğim teşekkürler umarım işe yarar bu taktikler 🙂

Leave A Reply

Ankara Temizlik