Tumblr Hesabına İki Aşamalı Kimlik Doğrulama SMS Kodu Gelmiyor

0

“Tumblr hesabıma iki aşamalı kimlik doğrulama yaptım fakat SMS kodu telefonuma gelmiyor!” diyenlerden misiniz? Sakin olun, biz de aynı dertten muzdaribiz..

Sizi bilmiyoruz ama biz bu sorunla çok sık karşılaştık. Böyle bir içeriği oluşturmadan etmeyelim dedik. Çünkü internetten bu konunun çözümüne ilişkin bir şey araştırdığımızda malesef ki çıkmıyor ve yalnız olmadığımızı da biliyoruz.

Tumblr hesaplarının güvenliğini önemseyen bir çok insan gibi ben de tumblr hesabıma iki aşamalı kimlik doğrulamasını ekledim. Bu durumu okuduktan sonra hesaptan çıkmayı iki kez düşünün. Olur ya, yanlışlıkla hesaptan çıkarsınız, tekrar girmeye çalışırsınız, tekrar giremeyebiliyorsunuz. O yüzden tarayıcınızda otomatik kayıtlı olan tumblr hesabınızdan çıkmamanızı tavsiye ederiz. Bu iki aşamalı kimlik doğrulama kodunun gelmemesinin nedeni tam olarak bilinmiyor. Şahsen ben, Tumblr’ın sorumsuzluğu olarak görüyorum bunu. Hem de büyük sorumsuzluk..

Kodun gelmesi çoğu zaman zor değil. Google maili yani gmail kullananlar için bunun çözümüne ilişkin bir uygulama bile var: Google Authenticator. Fakat bunlarla çok uğraşmak istemiyorsanız kimlik doğrulama kodunu gir yazısının hemen yanındaki yenileme simgesine defalarca tıklarsanız kod geliyor. Buna rağmen gelmiyorsa üzgünüm ki bir süre beklemek zorundasınız. Bazen gelmesi saatler, hatta günler alabiliyor. Benim kimlik doğrulama kodum 2 gündür gelmedi mesela. Hem de hiç bu kadar uzun sürmemişti. Üzgünüm ki bunun için beklemekten başka çaremiz yok. Tumblr Destek ekibine bu konu hakkında atılan mailler pek ciddiye alınılmıyor gibi gözüküyor.

Ah be tumblr, halbuki biz seni çok sevmiştik. Neden böyle yapıyorsun ki bize?

534 total views, 9 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber