Sivilcelerden Nasıl Kurtuluruz?

0

Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar!Bir çoğumuzun en büyük sıkıntılarından birisi olan sivilcelere ne tür yöntemler uygulayarak çözüme ulaşacağınızı anlatacağım.

Bildiğim doğal ve en etkili yöntemlerden birisi bal ve tarçın kullanarak hazırlayabileceğiniz basit bir maske.Nasıl hazırlayacağımıza geçersek,aslında oldukça basit.2 Yemek kaşığı bak ve 1 çay kaşığı tarçını iyice karıştırın.Daha sonra maskeyi yüzünüze uygulayıp 20-25 dakika sonrasında suyla yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Karbonat ve suyu karıştırarak jole kıvamına geldiğinde yüzünüze uygulayabilirsiniz.Ayrıca kıvama gelene kadar karbonat ekleyebilirsiniz.Maskeyi 10-15 dakika sonra yüzünüzü yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Kozmetik ürünlerinde de kullanıldığını bildiğimiz asitleri içeren sirke de oldukça etkili bir yöntem.1 bardak kadar suya 1.5 yemek yemek kaşığı elma sirkesi ekleyip karıştırın.Yüzünüze maskeyi makyaj temizleme pamuğu veya normal bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayıp yaklaşık 10 dakika sonra su ile durulayabilirsiniz

Bu önerilen bir yöntem mi bilmiyorum fakat ben uyguladığımda hiç bir sorun çıkmadı.Limonu bir kaba sıkıp pamukla yüzünüze uygulayıp 15-20 dakika sonra durulayabilirsiniz.

1 Kaşık bal ve 1 kaşık gül suyuda sivilcelerinizi yok etmekte birebir.

Maskele bir yana eğer sivilcelerinizin çoğalmasını istemiyorsanız,şu yöntemleri uygulayabilirsiniz;

1-Yastık kılıfınızı düzenli olarak değiştirin

2-Sivilcelerinizle oynamayın

3-Abartılı makyajdan kaçının ve bilmediğiniz makyaj ürünlerini yüzünüze uygulamayın

Ayrıca size zamanında kullandığım ve çok işime yarayan bir kremide öneriyorum kendisini eczanelerde bulabilirsiniz.Sivilce kremi olarak geçmiyor fakat işinize yarar

fitokrem

325 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Adım Belemir Gamze.Henüz lise mağduru bir gencim fazlasıyla saçmalayan işinize gelirse kafa dengi ha eğer gelmezse oldukça sinir bozucu birisiyim.Unutmadan,herkese merhaba!

Leave A Reply

Ankara Temizlik