Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Bırakılır?

0

Tırnak yemek, strese bağlı olarak genelde küçük yaşta başlayıp bağımlılık haline gelen bir durumdur. Ve hatta psikolojik sorunların bile göstergesi olabilir. Gerek görünüş olarak gerekse fiziksel zararlarından dolayı tırnak yemek çok sağlıksız olsa bile yinede bırakamıyoruz. Şimdi size bir iki tane tırnak yemeği bırakmak için ve uzatabilmek için önerilerim olacak.

0105084401rq4Qc.GIF

 

 

 

 

 

 

1- Acı Cilalar/ Acı Ojeler

Ben de tırnak yediğim zamanlarda acı oje sürüyordum. Yetişkinler için çok işe yarar bir yöntem olmayabilir, çünkü acı ojeler tadını kaybedebiliyor. Size önerim acı ojeleri iki günde bir yenilemeniz olacaktır. Ayrıca Flormar’ın acı ojesini almanızı önermiyorum. Kalyon ve yaşadığınız yerde bir milyoncular tarzı yerler varsa onlardan edinebilirsiniz. Fakat acı ojeyi sürerken çok dikkatli olmanız iyi olur. Eğer tırnak yemek dışında örneğin yemek yerken gereksiz yere acı bir tat oluyor çok zor bir durum hatta bazen acı ojenın tadı parmaklara bile geçiyor işkence gibi.

2- Takma Tırnak

Takma tırnakları bu yönde kullanılcağını bende çok sonradan bir arkadaşımdan öğrendim. Acı ojelerle imtihanlarımdan sonra bu işlerden vazgeçmiştim fakat bir arkadaşımın önermesi ile yine bir milyoncu tarzı yerden bir takma tırnak aldım.Burda önemli olan nokta, aldığınız tırnaklar için ”ha bak takma tırnakla bırakabilirmişim, Gratis’lerdeki süslü tırnaklardan alayım bari hem güzel durur” demeyin. Gratislerdeki nail art’lı olan tırnaklar hem aşırı ince hem de aşırı pahalı. Aşırı ince olmaması lazım ben kendim o tırnaklardan bir ara demiştim ve denememle inceliğinden dolayı tırnakları koparmam yaklaşık 5 dakika sürdü. Dediğim gibi ben bir milyoncu tarzı yerden 7 lira gibi bir fiyata almıştım ve kalındı tırnağımı ağzıma götürdüğümde bırakıyordum çünkü o tırnağı ısırıp koparamıyordum. Ayrıca eğer takma tırnakların boylarından rahatsız olursanız törpü veya tırnak makası ile istediğiniz boyuta ayarlayabilirsiniz. Bu konu ile ilgili son önerim ise size takma tırnakların yanında verilen yapıştırıcıdan ziyade yine Gratis vb yerlerde bulabilceğiniz takma tırnak yapıştırıcıları. Çünkü tırnakların yanında verilen yapıştırıcıların ömrü bir kaç gün olduğu için çabuk çıkabiliyor. Ama ayrı olarak satılan yapıştırıcılar daha uzun süreli kalıyor.

3- Manikür Ve Törpü Taşıma

Açıkçası manikürün tırnak uzatmada hiçbir etkisi yok ama tırnaklarınız yeni manikür yaptırıldığında ister istemez tırnaklarınızı bozmak istemiyorsunuz ve böylece uzuyor. Törpü ise eğer herhangi bir şeyde tırnağınız kırılırsa hemen yemeden önce tırnağınızı düzeltebilirsiniz. Çok garip bir şey olacak ama benim tırnaklarım uzanırken iç dipleri çok kaşınırdı törpü ile onu da halledebilirsiniz.

Şimdi ise tırnakları olduğundan biraz daha hızlı uzatabilmek için bir kaç önerim olacak;

1- Limon ve Su

Temiz tırnaklarınıza limonu sürerseniz veya ellerinizi sürekli su içinde olursa daha kolay uzayacaktır.

2- Tırnak etlerini geriye ittirme

Bunu da bir arkadaşımdan öğrendim. Annesi de o da uzun zamandır tırnak diplerini geriye itiyormuş bende denedim gerçekten öyle.

Tabii eğer uzun zamandır tırnak yiyen biri iseniz tırnaklarınız ilk uzadığında ince olabilir bunun için Kalyon’un tırnak güçlendiricisini kullanabilirsiniz. Onu da haftada 4 kere iki günde bir sürerseniz etkilerini göreceksiniz 🙂

301 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply