THY Pilotları UFO Tespit Etti!

0

Türk Hava Yolları, dün gece Bodrum’dan uçuşa geçen bir uçağın İstanbul Silivri civarlarında üstlerinden yeşil ışık saçarak bilinmeyen bir cismin uçtuğunu iddia etti!

Bodrum-İstanbul arası sefer yapan TK-2525 sefer sayılı uçağın pilotları Gökhan K. ve Sadık K. Silivri semalarında 17 bin feet yani yaklaşık 5 bin metre yüksekliğinde UFO olarak adlındırdıkları cismin 23.30 sularında 2 bin metre kadar üzerilerinden uçarak kaybolduğunu Atatürk Hava limanı  Hava Trafik Kontrol Merkezine bildirdiler. Pilot bildirirken şu sözleri kullandı ;

” Üzerimizden 2 bin veya 3 bin feetten (600-900 metre) tanımlanamayan bir cisim yeşil ışık saçarak önümüzden kat etti. Birden bire kayboldu. Muhtemel UFO diye tahmin ediyoruz. Her iki pilotta birden gördü şu anda göremiyoruz ”

Olay hemen DMHl yetkililerine bildirildi fakat yetkililer radarda böyle bir görüntü olmadığını söyledi.

ufo2

Önceki gün tatil için Ölüdeniz’e gelen Celal Toprakçı ailesiyle birlikte bir otele yerleşti. Dün olayla aynı saatlerde 21 yaşındaki kızı Zeynep Toprakçı’nın yaptığı yamaç paraşütü sırasında fotoğraf çekmek için Belceğiz Plajına geldi. 17.00’dan itibaren fotoğraflamaya başlayan Toprakçı, gökyüzünde tamda pilotların tarif ettiği gibi bir cismin yer aldığını fark ettiğini söyledi.

İlk başta fotoğraftaki cisme anlam veremedi fakat tekrar otele döndüğünde, cismin pilotların anlattığıyla benzerlik gösterdiğini bildirdi. Ve “Yamaç paraşütüyle inişe geçen kızımın fotoğraflarını çekmek istedim. Fotoğrafları çekerken yeşil bir ışık vardı. Ancak çok dikkatimi çekmedi. Akşam haberlerde Bodrum- İstanbul seferini  yapan  pilotlarının da aynı cismi gördüğünü öğrendim. Çektiğim 4 kare fotoğrafı tekrar incelediğimde yeşil bir cismin sağ tarafımdan soluma doğru hareket ettiğini gördüm. Cisim daha sonra ufukta kayboldu. Hava bulutluydu ancak güneş de vardı. Güneşe rağmen gayet net görülüyordu.” şeklinde iddialarını tarif etti. Son olarak da  “UFO’ nun karşılığı, tanımlanamayan gök cismidir. UFO var ki görebiliyoruz. Bir şey var orada. Pilotların gördüğü cismi radarlar tespit edememiş. Enteresan şeyler tabi. Konunun araştırılması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

ufo1

213 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Berfin.

Leave A Reply

Ankara Temizlik