TEOG Tercih Sonuçları Açıklandı! Nakiller Nasıl Olacak?

0

Bilindiği üzere temel öğretimden ortaöğretime geçiş, yani kısaca TEOG denilen yeni sınav sistemini başarıyla atlatıp geçirmiştik. Sıra tercih yapmaya gelmişti ve yine stres dolu dakikalar yaşandı. Ve şimdi de her şeyin karşılığının ne olduğunu göreceğimiz an geldi de çattı.

soru-2

Aşağıdaki linke tıklayarak hangi liseye yerleştiğinizi görmeniz mümkün.

Buraya.

Birçok öğrenci umduğunu bulurken, en az onlar kadar öğrenci de hayal kırıklığı yaşadı. Kimi 1. tercihine yerleşmişken kimi son tercihine yerleşti.

teog-da-bilgi-sorusu-çok-mu

Hayır hayır daha bitmedi! Şimdiden tüm öğrencilerin lise hayatında başarılar diliyorum, fakat nakil diye bir zımbırtı da var. Nakil dediğimiz bu zımbırtı, istediğiniz liseye yerleşebilmeniz için tam 3 şans hakkı daha tanıyor. Birinci nakil tarihi olan 14 Ağustos’da tıpkı tercih yaparcasına yine istediğiniz fakat yerleşemediğiniz liseleri yazarak kazanmayı bekliyorsunuz.

Tekrardan liseler kontenjanlarını belirleyecek ve siz aralarından hangisine gitmek istiyorsanız seçip nakil isteyeceksiniz. Nakil istemeden önce ilk yerleştiğiniz yere kayıt yaptırmayı unutmayın, boşta kalmak istemeyiz değil mi? Nakillerde de istediğiniz lise olmadıysa, ikinci nakilleri aynı şekilde deniyorsunuz. Ardından üçüncü nakiller. Eğer hala istediğiniz yerde değilseniz, bırakın demek ki hayırlısı buymuş 😀 Bol Şans!

345 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Mizah Editörü / Sosyal Medya Sorumlusu.

Leave A Reply

Ankara Temizlik