Telefonlar Artık Daha Hızlı Şarj Olacak: Pump Express

0

Teknoloji ilerledikçe başlarda sadece iletişim için kullanılan telefonlar günümüzde, “yalnızca iletişim” düşüncesini açık arayla geride bırakıp, neredeyse birer organımız haline geldi. Örneğin yemek yapılacak ancak tarifi bilinmiyor. Hemen telefon üzerinden Google’a bağlanılır ve yemeğin tarifi öğrenilir. Yalnızca ismini bildiğiniz birisini Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal ağlar sayesinde doğduğu aydan, doğduğu yere kadar öğrenebiliyorsunuz. Telefon denen küçük kutuda yalnız da değilsiniz. En basitinden, yapılan her hangi bir aktivitede çekilen bir fotoğraf için telefonlarımıza indirdiğimiz uygulamalar sayesinde yüzlerce hatta binlerce insana ulaşabilirsiniz.

Tüm bunlar bir asır öncesine kadar mucizeydi şimdi ise gerçek. Ancak her güzelliğin bir kusuru vardır elbette. Bu güzelliğimizin kusuru ise batarya… Bir tuşla dünyaya ulaşabiliyorsunuz ancak her şey bataryanızın yettiği yere kadar. Bu yüzdendir oturduğunuz yeri telefonunuzun seçmesi. Nerede priz orada siz. İşte uzmanlar da tam olarak bu konu üzerinde çalışmış. Sonsuz bataryayı henüz icat edemediler ancak bataryayı çabucak dolduracak şarj aleti icat edildi. Bu alet bataryayı 20 dakikada tam %70 şarj edebiliyor. Hızlı şarj teknolojimizin adı Pump Express.

pump-express-30

MediaTek, Tayvan’daki Computex 2016 etkinliğinde duyurduğu hızlı şarj teknolojisi Pump Express ile telefonlar kısa sürede şarj olabilecek.
Pump Express’ten önce Qualcomm’un resmi sitesine baktığımızda şirketin son hızlı şarj çözümü olan Quick Charge 3.0, LG G5’in bataryasını 35 dakika içinde %0’dan %80’e çıkarabiliyordu. MediaTek’in yeni hızlı şarj teknolojisi Pump Express ise telefonların bataryasını  20 dakika içinde %0’dan %70 seviyesine çıkarabiliyor.

“Çabucak şarj ediyor, iyi güzel de nasıl oluyor bu?” Diyecek olursanız, bu yeni hızlı şarj teknolojisi aldığı enerjiyi direkt olarak bataryaya aktarıyor. Bu da cihazınızın verimliliğini üst düzeye çıkaracak. Bu sayede telefonlarda ısınma olabilir ancak  Pump Express 20’den fazla güvenlik sistemiyle birlikte geliyor. Bu da içinize su serpecek bir haber yani telefonlarınız patlamayacak 🙂

Pump Express, 2017’den itibaren MediaTek’in Helio P20 ve üstündeki çözümlere sahip cihazlarda kullanılabiliyor olacak.

225 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Başlarda çekingen tanımaya başladıkça içindeki deliyi ortaya çıkaran böyle manyak biri işte.

Leave A Reply