Teknoloji ve Online Kredi Başvurusu

0

Teknoloji ve Online Kredi Başvurusu

Günümüz koşullarında gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza tatlı dokunuşlar, kolaylıklar hızla yayılmaktadır.  Kısaca hayatımızın her alnında gelişmeler o kadar hızla geliştiği daha 20-25 yıl önce Üniversite sınavına giren bir öğrenci sınav sonucu için postacı yolu beklemekteydi.

Yine Bankalardan Bırakın kredi aynı günü en az 10-15 gün bekleyenler olurdu kredi sonucu ne oldu diye. Birde üstüne kredi talebi ret olursa düşünün artık mağduriyeti. Ancak günümüzde artık Online Kredi başvuruları alınmakta hatta Kredi Notu uygun olanlara bankaya gitmeden yapılan kredi başvurusu sonuçlandırılmakta ve 10-15 dakika gibi bir sürede banka hesabına yatırılmaktadır.

Şüphesiz bu anında hesapta olan kredi temelinde gelişen teknoloji ve güçlü alt yapılar ile olmaktadır. Bir kişi Kredi Başvurusu yaptığında sistem içerisinde anında kişinin finansal durumu Findeks marifeti ile öğrenilmekte, SGK, KBS gibi Kamu Personel Sistemleri ile Gelir ve Çalışma gibi durumları tespit edilmekte, yine MERNİS sistemi sayesinde kimlik bilgileri doğrulanmaktadır ve bu işlem 5 dakikada oluyor.

Günümüzde hemen tüm bankalar Online Kredi Başvurusu Almaktadır yapılan kredi başvuruları anında sonuçlanmakta ve telefon SMS aracılığı ile iletilmektedir. Kredi Notu çok iyi olanlar ve başvuru yapılan bankalarda hesabı olanlara 15.000 TL ye kadar olan krediler anında hesabına yatmaktadır. Örnek Olarak İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Akbank, Finansbank Enpara gibi bankalar ile 15 dakikada kredi online olarak hesabınıza yatar.

Yine İnternet Bankacılığı ile daha bir çok işlem yapılmaktadır. Kredi, Kredi Kartı işlemleri, fatura ödemeleri, Altın Alım Satımı, Vadeli Hesap açma, Fon, Bono, Hisse Senedi alım satımı gibi daha aklımıza gelmeyecek binlerce işlem.

Şimdi bakıldığında oldukça basit ve kolay görünen bu hizmetler aslında büyük bir teknoloji, altyapı ve bilgi birikimimin meyvesidir.

 

264 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply