Tatil Yerlerinde Neden Ağırlık Mavi Renkte?

0

Hazır aylardan nisan ki mayıs ayına şurada ne kalmış, yaz geliyor tatil planları yapılmaya başlanmıştır değil mi?. Hatta belki kimileri rezervasyon bile yapmıştır. Kimi Ege Bölgesi’ne, kimi Akdeniz Bölgesi’ne, kimi Karadeniz Bölgesi’ne, kimi de artık nereye isterse…

Bu yıl tahminimizce daha pek giden olmamıştır denize, oraların yaşayanları haricinde. Fakat geçen senelerden hatırladığımız kadarıyla her tarafa mavi rengi hakimdi. Mavi ve beyaz renkleriyle kuşatılmış tatil yerleri neden sadece bu renklerde diye hiç düşündünüz mü?

O yazlık yerlerde mavi rengini binaların kapılarında, cafelerin masalarında ya da pencerelerde falan görmemizin nedeni gözümüze hoş gözükmesinden dolayı olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Tamam bu da bir neden fakat başka bir nedeni ise akrepler.

Gözlerimiz ne kadar da güzel her taraf uyum içinde, ne kadar da güzel her nereye bakarsak bakalım içimiz huzur doluyor, her taraf masmavi, her taraf bembeyaz derken akreplerin korkulu rüyasıdır mavi renkte olan her türlü şey..

Mavi rengi ve akrep ne alaka değil mi?

Çoğu insanın hayranlık duyduğu maviye akrepler nasıl olur da düşman olur.. Mavi rengine düşman olan akrepler nerede bir mavi renk görse kaçarlar. Kaçmalarının nedeni mavi rengini kırmızı renkte sanmalarındandır. Kırmızıyı da ateş olarak düşünür ve haliyle korkup kaçarlar. İnsanlar da çalıştıkları yerleri, yaşadıkları evleri, kaldıkları otelleri ve daha nice şeyi mavi renk ile renklendirip akreplerden kendilerini ve diğer insanları korurlar.

 

537 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik