siyahhuzurverirr Röportajı

0

Merhabalar efenim.

Bu gün karşınıza yine güzel bir röportajla geldik.

Bu gün röportaj köşemizde Ayşegül (@siyahhuzurverirr) var.

Kimdir? neyin nesidir? hadi gelin öğrenelim.

 

1- Öncelikle seni bir tanıyalım. Ayşegül  kimdir? Ne yer? Ne içer?

-Biraz anormal  baya asosyal ve fazlaca manyak bir insan evladıyım. 😂 karnımı doyuracak her şeyi yer, canım ne isterse de onu içerim.

2-İlham perilerine inanır mısın? İlham perin var mı?

-İnanırım. Benim ilham perilerim şarkılar ve kitaplar. Bazen bir şarkının sözünde bazen ise satır aralarında kendimi bulurum, o sözler bana ilham verir ve yazmama yardımcı olur, böylece o esnada ufak karalamalar yapabilirim.

3- Yazmaya ne zaman ve nasıl başladın?

-Birkaç yıl önce başladım. Kimseye anlatamadığım ama içimde de tutamadığım duygu, düşünce ve hayallerimi yazıya dökmeye başladım. Birine içimi döksem toplamayacaklarını ve sonunda üstüm başım hüzün içinde kalacağımı bildiğim için içimi kağıda döküp rahatlamayı tercih ettim.

4- Kendi hayatını yazma fırsatın olsa hayatında ne gibi değişikler yapardın?

-Komple değiştirirdim sanırım sanki başkası bu hayatı yaşamış beğenmemiş bana kalmış gibi😂 İlk olarak duygularım da değişiklik yaparım çünkü çok duygusal biriyim bunun dışında yanlış insanlara güvenmişim onlar hayatıma hiç girmemiş olsa ne kadar daaa güzel olurdu. Hep yanlış insanlara güvendiğimiz için üzülüyoruz ey ahali!

5- Bir şeyler yazarken dışarıdan bakan birisi seni görse ne der?

-Genelde tek olduğumda yazarım ama sınıfta falan yazarsam eğer belirli birkaç kişi uzaylı görmüş gibi bakar bazıları da la ne yazıyon sen allah aşkına der. (Bunu diyen bir arkadaşım var ona da selam olsun 😄

6- Çok önemli bir işin çıktı ve aklına o anda çok mükemmel fikirler geldi. Ne yaparsın?

-Çok çok mükemmel bir fikir ise notlara kaydederim. Onun dışında bir şey yapmam aklıma gelirse iyi gelmezse de çok önemli değil daha iyisini de bulabilirim ne de olsa.

7- “Herkes bu kitabı/filmi okumalı-izlemeli” dediğin kitap ve film hangisi?

-Bu benim için zor bir soru biraz çünkü benim öyle en’lerim falan yoktur ya da böyle tek seçeneklerim yani sanki birini seçip söylesem diğerine ihanet etmişim gibi hissediyorum😂 Ama söyleyeyim birkaç tane kitap olarak Goethe Genç Werther’in Acıları, Özdemir Asaf Dokuza Kadar On ve Ilgın Olut’un Neva kitabı. Film olarak Whiplash ve Ben X.

8- En büyük sakarlığın nedir?

-Sakar biri değilim aslında ufak tefek şeyler mesela halıya takılıp elimdeki yumurtaları düşürüp kırmak gibi 😊😇 Şu an da da öyle büyük bir sakarlığım aklıma gelmedi.

+Yumurta olmasaymış iyiymiş 🙂

9-  “İlk görüşte aşk” kavramına inanır mısın?

İlk görüşte olanını bırakın aşk’a inanmam ben, belki de hiç aşık olmadığımdandır bilmiyorum… İlk görüşte aşk olmaz hoşlantı olur,  etkilenme olur. Bir insanı tanıdıkça o insanın bilinmeyen yönlerini keşfettikçe seversin sevdikçe bağlanırsın bağlanınca da kopamaz, bırakamazsın. Hep O kişiyi düşünür hiç aklından çıkarmazsın her yazdığın satır Onun kalbi, ruhu içindir. Her dize onun bir saç teli olur saklı olan huzur ise saçlarında. Sevmek, aşık olmak ince, zor iş azizim öyle herkes yürekten sevemiyor artık herkes birilerinde iz bırakmaya çalışıyor lakin önemli olan iz bırakmaya bile kıyamayacak kadar çok sevmek.

10- İlk kaç yaşında ve nasıl aşık oldun?

-Hiç aşık olmadım önceden baya duygusuz bir insandım son 1 yıldır yeni yeni duygularım açığa çıktı.

11-Küçükken en çok sevdiğin oyuncağın neydi?

-Kocaman beyaz bir köpeğim vardı ama adını unuttum 😞

+Ne oldu ona? Nerede şimdi?

-Hala evde duruyor 😊

12- En çok pişman olduğun şey nedir?

-Sınavlara son gün çalışmak dhdhjskf hep pişman olurum ama yine son gün çalışırım.

13- İlk hayal kırıklığın neydi?

-Beni hiç bırakmayacağını, gitmeyeceğini söyleyen insan o sözleri söylediği gün gitti benden :’) İlk hayal kırıklığım ilk darmadağın oluşum bundan dolayı idi.

+Gitmem diyenler ilk gidenler olmadı mı zaten?

14- Hayatına yön veren şeyler yaşadın mı? Bizimle paylaşır mısın?

-Aslında benim hayatıma insanlar yön verir. ben birine güvenmiştim aslında insanlara çok zor güvenen hatta hiç güvenmeyen biriyim. O kişiyle bir sürü hayal kurduk sözler verdi bana hemde baya büyük sözler sonra o başka biri için beni bıraktı onun gidişi beni önce paramparça etti ama sonra tek tek kendim o parçaları birleştirdim ve onun bana kattığı tecrübelerle hayatıma daha güçlü ve emin bir şekilde devam ettim. İnsanları tanıdıkça aslında değişiyoruz hayatımıza kendimiz yön veriyoruz her tanıdığımız insandan birşeyler katıyoruz kendimize tecrübe edinip geri kalan hayatımızı da o deneyimlere göre şekillendirip yaşıyoruz.

15- En sevdiğin renk ne? Ve neden o renk?

-Gri. Çünkü karakterimi  yansıtıyor ayrıca çok hoş renk valla öyle değil mi bee ben kapalı ve yağmurlu havaları sevdiğim için gri bulutlar da favorim bu yüzden ehehehe.

+Gri güzeldir. Herkes sevemez bir kez.

16- “Ponçik” kelimesi sana ne ifade ediyor?

Poğaça!  böyle yumuşak  lezzetli ve sıcak ay olsa da yesek (Açım şu an başka bir şey düşünemiyorum).

17- Yazdıklarınla ilgili geri dönüşler nasıl ?

-Güzel genelde. Yazdıklarımı okuyanlar içten,  samimi ve güzel  yazdığımı söylüyor.

18- Buradan aktarmak istediğin bir şeyler var mı?

-Kimseye bağlanmayın ve güvenmeyin, eh şairin de dediği gibi “Bağlanmayacaksın bir şeye öyle körü körüne, o olmazsa yaşayamam demeyeceksin demeyeceksin işte, yaşarsın çünkü.”

19- Son olarak sitemize şöyle bir baktığında nasıl buldun?

-Valla güzel tatlış bir site. Elbette daha eksiklerimiz var ama o eksikleri kapatmak için elimizden geleni yapacağız. Yoksa Gök’han’ın gazabına uğrarız 😂 (Tabiki şakaydı buradan Gökhan’a da sevgiler saygılar.😄)

+Bu güzel röportaj için sana teşekkür ederiz 😇

-Ne demek, ben bu güzel sorular için teşekkür ederim😊

****

Ayşegül’ün kaleminden bir kaç cümle bırakacağım alta. Profilinden tamamını okuyabilirsiniz.

Bazen boşa çıkacağını bildiğimiz halde hep bir umudumuz, isteğimiz oluyor hayata karşı. Zira yaşamak için bir sebep arıyoruz. Mutlu olmak için, gülümsemek için, yeniden sevmek için ve birine tekrardan güvenmek için. Çabalamaya devam edeceğiz, vazgeçmeyeceğiz. Bize iyi gelen insanlarla yola devam edeceğiz. Ve elbet günün birinde de içten bir şekilde gülümseyeceğiz.

584 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

20 yaşının başlarında, kumral, yeşil gözlü, konuşmayı seven (bazen hiç susmayan), dediğim dedik çaldığım flüt bir insanımdır. Genellikle dinlemeyi ve yazmayı severim. Telefon genel olarak elime yapışıktır:) İnternet olmadığı ortamlarda muhabbet yoksa kendimi idam edebilirim. Birde her yerde beni niceonedreamer olarak bulabilirsiniz.

Leave A Reply

Ankara Temizlik