Şişli Veteriner

0

Şişli Veteriner

Pet cerrahi işlemlerinde uzman ekibe yer veren şişli veteriner, hayvan sevgisi ve hayvanlar konusundaki teknik bilgisini bir arada kullanarak kesin sonuçlara ulaşmayı amaçlar. Şişli veteriner Hastaların teşhis ve tedavisinde kullanılmak üzere gerekli ve yeterli tüm donanıma sahiptir. Veterinerlik konusunda bilgi birikimine sahip, eğitim görmüş uzman kadrosu sayesinde şişli veteriner ideal veterinerlerdendir. Sevgili dostlarınız tüm sağlık sorunları ve problemleri ile yakından ilgilenmeniz gerektiğinden en yakınınızdaki klinik sizin için en ideal olanıdır. Şişli veteriner, insan ve hayvan ilişkisine önem verir. Bu sebeple hayvanların sağlıklı bir yaşam sürdürmesini sağlamak amacıyla elinden geleni yaparlar. Hayvanlara ücretsiz bakımlar ve kontroller yapılmaktadır. Eğer hayvanın durumu acil ise şişli veteriner kliniğine bağlı olan acil kısmına götürülür ve düşük bir ücret ile tedavisi yapılır. Hayvan hakları doğrultusunda en iyi tedavinin yapılması amaçlanır. Hiçbir veteriner hayvanlara ilgi duymadan işini doğru şekilde gerçekleştiremez.

Şişli veteriner Vizyonu;

Bir veterinerin esas vizyonu hayvanlara elinden gelebildiği kadar yardımda bulunmak olmalıdır. Aksini düşünen bir veterinerin hayvanlara olan ilgisi yapay vaziyette olacaktır. Hayvan sevgisini tüm dünyaya aşılamak ve Türkiye’deki veterinerlerin verimli çalışabilmesine katkıda bulunmak vizyonlarındandır. Gün geçtikçe ilerleyen hayvan tedavisi sistemine katkıda bulunmak ve onun bir parçası olmayı amaçlar. Evinizin bir ferdi olarak gördüğünüz hayvan dostlarınızın her başı sıkıştığında uğrayabileceğiniz bir klinik olmayı ümit ediyoruz.

Veterinerlerin Çalışma Alanları;

Tarımsal aktivitelere uygun hayvanların saptanması, mevcut olanların iyileştirilmesi, hayvanların hastalık, sakatlık ve yaralarını teşhis etmek, gerekli ameliyat ve tedavileri uygulamak, hayvanda görülen hastalıkların nedenini araştırmak, hastalığın yapısı, seyri, etkileri gibi süreçleri yakından takip etmek, hayvanlardan insanlara bulaşan virüsler konusunda bilgiye sahip olmak veterinerlerin uygulaması gereken çalışmalardır. Hayvanları kapsayan çoğu alanda çalışabilmekte olup gönüllü olarak hayvan kamplarında çalışmak üzere de atanabilmektedirler.

Veterinerlerin izlemesi gereken tutumlar;

Sevgi, ilgi ve fedakârlık doktor kadrosunda hissedilmesi gereken duygulardandır. Veteriner, hayvan sahibi ve hayvan ilişkisi iyi kurulmalı ve hasta sahibine karşı anlayışlı olunmalıdır. Panik halinde ne yaptığının farkında olmayan müşterilerimize anlayış gösterilmeli ve heyecanları dinene kadar beklenilmelidir. Amerikan Veteriner Hekim Kolejleri, veteriner seçiminin özenle yapılması gerektiği konusunda dünyadaki veterinerleri uyarmıştır. İşini sevmeyen bir hekimin bu işi uzun süre yapması mümkün olmayacağından, işini seven ve hayvanları seven veterinerler ilk tercihlerdir. Hayvanları bir materyal olarak görmemeli ve sadece para kaynağı olarak kullanabilecekleri canlılar olarak varsaymamalıdırlar. Manevi bağ kurabilen hassas insanların veterinerlik yapması daha kolaydır.

Detaylı bilgi için http://cizmelikedi.com.tr/

Şişli veteriner, uzman ve sevecen bir kadroya sahiptir ve hayvanlar ile içtenlikle ilgilenen çalışanları tercih eder. Veterinerlik detaylı ve ince bir iş olduğundan veterinerin el becerisi ve kronik bir rahatsızlığının olup olmaması önem arz eder.

Şişli veteriner, bu kurallara uymaya özen gösterir ve malzeme eksiğinden kaçınır. Hayvanlarımızın sağlığı için kaliteli malzeme kullanmak önem bir unsurdur. Kaliteli malzeme kullanılmadığı takdirde özellikle cerrahi malzemeler hayvanın yarasının yangı kapmasına neden olur. Yangı kapan yara hayvanın vücuduna yayıldığı takdirde dönülemez hasarlara yol açabilir. Bir Veteriner Kliniğinde bulunması gerekenler;Stetoskop, enjektör, sterilizatör, laboratuar malzemeleri, iplik, bisturi ve cerrahi malzemeler her veteriner kliniğinde bulunması gereken alet ve edevatlara örnektir. Gelişmiş ülkelerde gençlerin veterinerlik mesleğini tercih ettiklerini sıkça görüyoruz. Son yıllarda ülkemizde artan hayvan sevgisi ile insanlar bilinçlenmeye başladılar. Şişli veteriner olarak insanlara hayvan sevgisini aşılmak esas görevimizdir. Araştırmalar hayvanları sevmeyen insanların şiddet eğilimlerinin fazla olduğunu ve sinir hastalıklarına meyilli insanlar olduklarını ortaya koymuştur. Veteriner hekimlerimizden biri olabilmek için bu konuda eğitim veren iyi fakültelerden birinden mezun olmanız gerekmektedir. Veteriner eğitimi sırasında hayvanlarla iç içesinizdir. Daha okuduğunuz dönemde bu mesleğin nasıl bir gidişatı olduğunu görebilir ve öğrenebilirsiniz. Avrupa’da 18. yüzyılın ilk yarısında, sığırların ölmesi sosyal yaşamı olumsuz etkilemiştir. Kısa sürede yayılan sığır vebasını önlemek üzere veterinerlik eğitimi verilmeye başlanmıştır. Dünyadaki ilk veterinerlik okulu Fransa’da 2 Şubat tarihinde açılmıştır. Türkiye’de ise bu konudaki çalışmalara 1842 yılında başlanmıştır. Gelinen noktadan mutluluk duyarız.

Hayvan dostlarımızın bakımından sağlığına her konuda sorumluluklarını üstlenmeye şişli veteriner olarak hazırız
.

246 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber