Sinema Tarihinin Efsane Kadın Karakterleri

0

Listede kesinlikle herhangi bir sıralama yoktur.Hepsi iyisi-kötüsüyle birer efsane!

1-Lara Croft / Tomb Raider

Tomb Raider adlı video oyunundan uyarlanmış olan bu efsane filmi  Simon West yönetiyor ve Simon,Lara Croft karakteri için Angelina’yı tercih etmiş ki bizce tam isabet olmuş!

tomb-raider-angelina-jolie1-e1399059480959

2-Elle Driver / Kill Bill

Filmin geneli bir çizgi romanı anımsatmakta bu yüzden abartılı aksiyon sahneleri aşırı kaçmıyor.Fakat ilk bölümündeki abartılı bir şekilde işlenmiş kanın fışkırma sahneleri bir çizgi roman benzeri filme bile aşırıdır.Filmin makyaj yönetmenine göre filmin iki bölümünde bir tondan fazla sahte kan kullanılmış diyorlar,vay canına!

maxresdefault

3-Catwoman

Catwoman namı diğer kedi kadın DC Comics tarafından yaratılan Batman ile aynı karede gördüğümüz,bağlantılı kurgusal bir karakterdir.İlk olarak orjinal bir şekilde Selina Kyle olarak tanınan kedi kadın ilk defa ‘Kedi’ lakabıyla Batman 1’de yer almış.

the-best-versions-of-catwoman-2-23056-1407818871-6_dblbig

4-Cahterine Tramell

Bacak bacak üstüne atma sahnesiyle aklıllardan silinmesi zor Basic Instinct (Temel İçgüdü).Sharon olmadan efsane kadın karakterler listesi düşünülemez.

Basic-Instinct

5-Harley Quinn

Son zamanlarda duyulan ve ilgiyi oldukça üzerine çekmiş Harley olmadan bu liste olmaz dedik!Suicide Squad DC Comics’in tüm kötüleri bir araya topladığı bir film.Fakat aralarında öyle bir tanesi var ki,Harley Quinn.Hem güzel,güzel olduğu kadar da kötü bu karakterimiz de listeye girmeye hak kazandı.

tumblr_o18fuepAaC1snteogo4_r1_500

332 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Adım Belemir Gamze.Henüz lise mağduru bir gencim fazlasıyla saçmalayan işinize gelirse kafa dengi ha eğer gelmezse oldukça sinir bozucu birisiyim.Unutmadan,herkese merhaba!

Leave A Reply

Ankara Temizlik