Şimdi Sende Herkes Gibisin

0

Bak işte karşımdasın. Bir zamanlar güzel Ankara’nın, kimsenin bilmediği denizi. Sadece bana deniz, sadece bana güzel.

Değişmişsin. Saçların eskisine göre daha uzun, gülüşün hala aynı. Kaç yıl oldu bilmiyorum ama.. epey zaman geçti görüşmeyeli.

Görür görmez aklım anılarla doldu taştı. Hangi duygu içerisine giriyor bu?

Özlem?

Hayır hayır özlem değil bu. Özlem olsa duramazdım direk sarılırdım..

Bir duygu hissetmiyor muyum? Mutlu desen, değilim. Üzgün desen, değilim. Peki nedir bu halim? Aslında bir şey hissetmiyor gibiyim. Ya da o günlerde kullandım sana karşı olan duygularımı ve işte şu ana kalmadı.

Laf lafı aşıyor demek isterdim ama bak işte susuyoruz. İki üç kelime ile konuyu bitiriyor yeni bir konuyu bulamıyoruz. Sahi, ne ara böyle olduk? Sorsam, soramıyorum.. Yıllar geçti üzerinden, baş işte bitiyoruz. Hoş yıllar önce sadece noktası konulmamıştı bu cümlenin lakin şimdilerde virgül konulup devam edecek gibi de değil halimiz.

Bak işte karşımdasın. Şimdilerin hüzün kokusuyla o siyaha çalan gri Ankara’sının, öylesine bir mahallesinin öylesine bir yaşayanısın. Sadece bana desem, diyemem. Şimdi sende herkes gibisin.

Meğer insanlar eksilirmiş insanlar tarafından. Daha düne kadar olmazsa olmazlarımız bugünlerin arkaya atılanı olabilirmiş. Duygu yoğunluğu gün geçtikçe yoğunluğunu kaybedebilirmiş. Meğer istekler sadece gerçekleşene kadar önemliymiş. Adını dilinden düşürmediğin o çok istediğin, gün gelir herkes olabilirmiş..

191 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply