Seyahat Esnasında Nasıl İyi Uyunur?

0

O rahat mı rahat yataktan ayrı uyumak fikri kulağa çok kötü gelmiyor mu? Ama yolculuğu yapmak zorunlu ise mecburen ulaşım aracının fazlaca rahat (!) koltuğunda uyunacak. Ya da film izlemekle falan saatler geçirilecek. Tabii gidilen yerde de hemen uyunamayacak ise geçmiş olsun şimdiden..

Her ne kadar evdeki gibi çarşafınız, battaniyeniz, örtünüz olmasa bile yanınıza şişme seyahat yastıklarından alabilirsiniz. Hem yer de kaplamaz. Hemen şişirir işi bittiğinde de havasını indirir çantaya yerleştirirsiniz olur biter.. En azından boyun tutulması yaşamadan bir seyahat ve kısmen de olsa rahat bir uyku geçirmiş olursunuz.

Müzik eşliğinde bir uyku da fena olmaz sanki ha? Bir süre o çok sevdiğiniz şarkıyı dinlerken dışarıyı izler sonra da kendinizi yavaş yavaş uykunun kollarına bırakabiliriz. Bizce en güzel yöntem bu tabii siz hangi yöntemi tercih edersiniz bilemeyiz.. Hatta belki o şişme seyahat yastıklarından alıp müzik dinleyerek uyursanız daha rahat olabilir. İki fikirden birini seçmek gibi bir zorunluluk yok sonuçta!

Ve kitap okumak! Çoğu insan kitap okurken uyuyakaldığını söyler. Yolculuk esnasında denenebilir. Ya da yol boyu okuya okuya başka bir diyarda gezinmiş olunur. İki fikirde böylesine iyiyken neden denenmesin ki? Arkadan da sakin ve düşük sesle müzik mi? Bizce oluru var! Birde şişme seyahat yastıklarını işin içine kattık mı değmeyin keyfine..

Bunların hiçbiri fayda etmiyor ise uyku haplarını deneyebilirsiniz. Tabii doktor tavsiyesi ile..Rahat olunur mu bilmem lakin en azından uyumaya yardımcı olacaktır..

526 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply