Sensiz Gece

0

Aniden gelen bir mutlulukla uyumuştum bu gece. Gerçekten mutluydum hani uyurken. Dert, tasa aklımın ucundan dahi geçmemişti. Nedeni yok diyemem ama çok da büyültülecek bir şey değildir kimilerine göre. Sevip samimi bulduğum bir blog sahibi beni sosyal medya hesaplarımdan takip edip birkaç beğeni yapmıştı. Ufak şeylerden mutlu olan bir insan için bunun ne kadar güzel olduğunu bilirsiniz az çok. Huzurlu uyudum, hemde erkenden. Her gün sabaha karşı yatan biriydim. Bu gece takmış kulaklığı kulağına, açmış müziği yeterli seviyede uyumuştum saat daha 1 bile olmadan.

Sonra gün doğumuna doğru uyandım hafifçe, şarkının sözlerine. Normalde pek uyanmam bi uyudum mu ama işte.. Şarkılar bir bir geçti karışık sırayla. Şarkılar değiştikçe düşünceler sardı dört bir yanımı. İçleri sen dolu düşüncelerdi bunlar.

Nefesimi güç alır oldum. Özledim sanki. Sankisi fazla. Gözlerimin önüne çok beğendiğim bir fotoğrafın geldi. Hepsini beğeniyorum gerçi içinde sen varsan ama ne bileyim onda gülüşün o kadar hani o kadar güzel ki kelimelerle anlatılamaz. Gözlerim kapalı, bir süre seni izledim. Fotoğraf bile olsa sendin sonuçta. Şarkılar hala çalıyor, ben hala sende. İçimde bir boşluk. Huzursuzum, sanki bir şey oldu. Sahi iyi misin konuşmayalı? Halin hatırın yerinde mi? Sevdin mi bir başkasını, seviyor musun yoksa hala? Aklına zaman zaman geliyor muyum sevdiğim?

Sorular git gide çoğaldı. Sorular çoğaldıkça özlemim arttı. Özledim sevdiğim. Çok, çok özledim.

Seni düşünmediğim için mi uyandırdın uykumdan? Sensiz gecem yoktu bilirsin. Sen dedin diye her gecem senliydi benim. Bu gece hariç diyecektim ki yine uyandırıp hatırlattın kendini. Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim doğrusu. İçimde oluşan boşluk sana ait. Sesinle doldurmak istiyorum. Senin sesinle çıkacak kelimelerle. Bana oradan biraz ses verir misin huzura kavuşayım?

Ve şimdi ne uyku kaldı, ne sen.

301 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik