Şaşırıyor etrafımızda ki insanlar uzun süreli sevdalarımıza.

0

 

Umutların güneşe kafa tutamadığı, tutanların harap olduğu. Derbederlerin çok, sevinçlerin az olduğu. Yaşamın var ile yok sınırında tutsak kaldığı. İnsanların doğru ve yanlışı yüzleştiremedikleri. Yüzleştirenlerin yürekli olduğu bu dönemlerde mutluluğun Afrikasındayım açıkçası. Sağımda, solumda, önümde, arkamda kim var ? Etrafımda kim var ? Hiç bir fikrim dahi yok. Mutsuzluğun pek umrumda olmadığı, sessizliğin kâfi olduğu bu vakitlerde mutsuzluğu arayışa çıkmam mantıksız kabul görülürdü. Gecele, bu denli siyaha büründükten sonra doğacak olan güneşin getirdiği beyazdan meddet ummam ben. En azından ben gibi olanlar, en azından yürekli olanlar, en azından sevmeyi bilenler, en azından gerçekten insan olabilenler. Kalbini gözetmeksizin, insanlığından ödün vermiyenlerin kaybettiği düşünüldüü şu zamanlarda yaşamın kolay olduğunu söylemek inançsız olurdu.

Suçun, sevmek sanıldığı zamanlar ortaya bir hırsız nâmıyla tutım kendimi. Çaldığım hiç bir şey yoktu oysa uğruna kalbimi, aklımı, yüreğimi sunmuştum sevda erbabında. Sevdim, sevilmesem dahi sevdim. Sevdikçe iyi oldum. Kalbim hatta ruhum olmadan sevdim. Siz de sevin. Sevginizi müziklerde yakalayın, güneşi bir ipte sallandırın sevdanız uğruna. İşte o zaman kalbiniz varlığını hissedeceğinize ben kefilim, bu denemede senedimdir. Etrafınızdakiler kendini insan sanarken, uzun sevdanız ile onları şaşırtın. Ve şaşırmamaları gerektiğini insanın siz olduğunu kabullendirin onlara. Ne kadar yorgun olursak olalım. Biraz sevda katarsak harcımıza, dinlenicek çok vaktimiz olacak. Güneşi ipte sallandırdığınızda biri gelip süpürecekse o acıyı kapınızdan asın ulan o güneşi!

Heveslerinize, hoşlantı. Hoşlantılarınıza, sevda demeyin. Sevdayı boka sarmayın bu bozuk plak misali yaşantılarınızda. Geceleri, gündüze bağlamayın. Ne cesetler, geceyi atlatamazken sabahın güneşine beyazlar doğurur haberdar değilsiniz. Özleminde, sevda olduğunu unutmayın. Unutmayın ki, yansın canınız. Yansın ki sevdanın sadece güzel anılardan ibaret olmadığını anlayın. Sevdanıza tutunarak yaşayın. Sevdanız, acınızda olsa sım sıkı tutun onu. Çok bir şey değil, yüreğinize biraz adamlık tohumları serpin. Sevdanız onu sulayıp, yeşertecektir olgunluğa. Çok değil be sadece kadınların adam gibi sevebildiğini unutmayın. Adamların, kadın gibi sevdadan korktuğunu unutmayın. Aklınızdan düşse dahi kalbinizden düşürmeyin düşüncelerinizi. Her dizede savundum aşkın akıl işi olmadığını, sizde mantığınızla sevmek yerine biraz kalbinize dinletin şu yaşama kafa tutan dizeleri. Sevdamızın davasında asla dönmedik ve asla dönmiyeceğiz yüreği güzel insanlar olarak.

 

332 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Umut/Adana Hafif deli, kendi çapında.

Leave A Reply

Ankara Temizlik