Sahilde Ateş Nasıl Yakılır?

1

Yaz geldi, deniz sezonu ve gitar eşliğinde ‘Akdeniz Akşamları’ sezonu açıldı.. Akdeniz Akşamları için ise bir ateş şart oldu.

Deniz kenarında romantik sahil ateşini ilk kez yakacak olanlar ve tekrar bir göz gezdirip ‘acaba ben yanlış mı yapıyorum?’ diyenler için nasıl yakılıyor bizce bir göz gezdirin.
O zaman deniz kenarı ateşimizi yakmaya başlayalım..

Öncelikle bir miktar çalı çırpı toplayın ve kömür alın.

Denize çok uzak olmayan bir yerde kuma bir çukur açın. Denize olan mesafesi 1 metre kadar olsa yeterlidir. Islak kumun olduğu yere rüzgar daha az geliyor. Açılan çukurun içine toplanan çalı çırpıyı ister serseri serbest stiliniz ile ister tek tek düzenli bir biçimde yerleştirebilirsiniz. Çalı çırpı üzerine de kömür şart. Kömürü de çukura yerleştirdikten sonra sıra ateşlemekte. Gazete ya da herhangi bir kağıt parçasını yakarak yerleştirdiğiniz çalı çırpıyı ateşe verin. Tabii bunları yaparken dikkatli olmakta fayda var. Ateş bu, şakaya gelmez..

Rüzgarlı bir günde iseniz işler zorlaşır. E nihayetinde rüzgar bu ne yapacağı belli mi olur..

Marshmallow ları ateşi yakar yakmaz kızartmaya çalışmayın. Bunu yaptığınız taktirde is olmaktan kurtaramazsınız. Ateşi yaktığınızdan bi’ 10 dakika kadar sonrasında kızartırsaız tadından yenmeyecektir. Sonrasında da gelsin ‘Akdeniz Akşamları’ sefası. E bir değişiklik olsun hep Akdeniz Akşamları olmasın diyorsanız da artık istekler ve keyfinize kalmış. Orasına da biz karışamayız…

826 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

1 Yorum

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber