Sağlıklı ve Güçlü Tırnaklar

0

Tırnaklarımız gün içerisinde yıpranıyor,kırılıyor vs. gibi şikayetleri olanlar size önereceğim yöntemler ile hem daha sağlıklı hemde güçlü tırnaklara sahip olabilirsiniz.

1-Güçlü tırnaklar

Çabuk kırılan,güçsüz ve ince tırnaklarınız varsa tırnak sertleştiren kozmetik ürünlerini kullanabilirsiniz.

2-Su ile temas

Tırnaklarınızın bolca su ile temas etmesi daha hızlı uzamasında yardımcıdır fakat aynı zamanda tırnaklarınızın gücünü azaltacak ve incelmesini sağlayacağı için sonrasında tırnak sertleştiren cilalardan sürülürse daha etkili bir sonuç alınabilir.

3-Doğru Törpüleme

Tırnaklarınızı kare şeklinde törpülemek daha çabuk kırılmasında etkilidir.Ayrıca uzamamasında da neden olarak gösterilebilir.Tırnaklarınızı yuvarlak biçimde törpülerseniz daha çabuk uzamasında etkili olur ayrıca kırılmayı da engelleyebilirsiniz.

4-El yıkama süresi

Gereksiz,sıkça ve uzun süreli el yıkamak tırnaklarınıza zarar verir.Kurutur,inceltir ve sonuç olarak kırılmasına sebep olur.Sebepsiz yere el yıkanmamalıdır.

5-Tırnaklarınız nefes alsın

Devamlı oje süren birisiyseniz buna dur demelisiniz.Oje tırnaklarınızı sarartır ve zamanla cansızlaştırır.Ayrıca yavaş uzamasında da etkilidir.Haftada 2 veya 3 kez oje sürülmesi tırnaklarınızı havalandırır ve böylece daha hızlı uzamasına yardımcı olur.

6-Aseton kullanımı

Devamlı aseton kullanmak tırnakların kat kat soyulup incelmesine ve sonuç olarak kırılmasına sebep olur bu yüzden aseton kullanımına da dikkat edilmelidir.

7-Düzenli beslenme

Kepekli tahıllar,deniz ürünleri,buğday tohumu,yumurta sarısı,soya fasülyesi,süt ve süt ürünleri gibi gıdalar hem sağlık açısından hemde tırnaklarınızın uzaması açısından etkilidir.

8-Bol bol su

Bolca su içmek hem kilo vermenizde hemde tırnaklarınızın uzamasında etkilidir.Günde en az 2 litre su her açıdan sizin için sağlıklıdır.

385 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Adım Belemir Gamze.Henüz lise mağduru bir gencim fazlasıyla saçmalayan işinize gelirse kafa dengi ha eğer gelmezse oldukça sinir bozucu birisiyim.Unutmadan,herkese merhaba!

Leave A Reply

Ankara Temizlik