Sadece Yemek Yiyerek Günde 1500 Dolar Kazanıyor!

0

Özellikle zorlu sınavlarından sonra çoğu kız okuyarak zengin ve meslek sahibi olamayacaklarını düşünüp gelinlik modelleri ve koca arayışlarına başlıyor. Ancak koca yetmez, zengin de olmalı 🙂 Kriterler hemen belirlenir, gelinlik modelleri seçilir. Sonrasında şöyle bir etrafa bakılır ve zengin! koca adayı aranır. Koca adayı aramayanlar ise “Yok mu ya hem yemek yeyip hem de para kazanabileceğim bir meslek?” diye yakınırlar. Şimdi ben sadece kızları söyledim diye beyler sütten çıkma ak kaşık değiller elbette. Artık erkekler de zengin! ve evlenilecek kadın arıyorlar. Tüm bunlar her ne kadar anlık ve şakasına olsa da her şakanın bir gerçeklik payı vardır öyle değil mi?
Şimdi sıkı durun. Size öyle birini tanıtacağız ki para, çok para sahibi olmak için ne zengin kocaya, ne de zengin kadına ihtiyacı var. Bu kişi tam 14! yaşında ve bir çoğunuzun hayallerini süsleyen o mesleği yapıyor. Sadece yemek yiyerek günlük 1500 dolar kazanıyor.

Size haberi anlatmaya başlamadan önce bir hatırlatma yapmak isteriz. 2010 yılında Güney Kore’de Muk-bang isimli bir online yayın konsepti büyük çıkış yakaladı. Bu online yayın konseptinde Koreli gençler evlerinde hazırladıkları/aldıkları büyük miktarda yemekleri video üzerinden canlı yayında takipçilerine aktarıyorlar. Bu videoları izlemek için ise belli bir ücret gerekli. 14 yaşındaki BJ Patoo isimli arkadaşımız da para kazanmak için bu fenomen konseptten faydalananlar arasında bulunuyor.

Aklınızdan “Sadece yemek yiyorlar ve insanlar da onları mı izliyor?” sorusunun canlanır gibi olduğunu görüyorum. Bu canlı yayınların ilgi çekmesinin en büyük sebebi yalnızca yemek yemeleri değil, çok fazla yemek yemeleri de değil. Aşırı fazla yemek yemeleri… Yani bizler yalnızca yemek yer ve yediklerimizi de bir güzel göbek yaparız ama bu çocuk bildiğiniz para yapıyor. Bizim para birimimizde günlük 5000 TL’ye yakın bir miktar kazanıyor.

Peki Koreliler bu videoları izlerken nasıl zevk alıyorlar? Kore’deki uzmanlara göre insanların çok çalışmaları ve yalnız olmaları nedeniyle, çalışmalarından kendilerine arta kalan çok az zamanda da yemek yerken sanki biriyle yiyormuş gibi hissettikleri için videoların izlenme oranları bu kadar yüksek.

Bu da Koreli arkadaşımızın yemek yediği videolardan biri;

 

236 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Başlarda çekingen tanımaya başladıkça içindeki deliyi ortaya çıkaran böyle manyak biri işte.

Leave A Reply