Rüya Gibi Bir Düğün!

0

RÜYA GİBİ BİR DÜĞÜN
Umulmadık bir anda karşınıza çıkan o muhteşem insan sizi hiç bilmediğiniz ve ayak basmadığınız duygulara doğru sürükler. Her genç kızın hayallerini süsleyen prensi bulduktan sonra ilk düşündüğü şey şüphesiz rüya gibi asla unutamayacağı bir düğün yaşamak. Peki ya en mutlu günde yanınızda kimler olacak. En sevdiğiniz insanlar tabii ki de. Başta aileniz olmak üzere sevdiğiniz arkadaşlarınız eşiniz dostunuz akrabalarınız ve en merak edilen şey nasıl bir düğün olacağı. Ya bunun için gerekli olanlar; bir adet damat onu bulmuştun zaten, düğün salonu mu? Kır düğünü mü yoksa bir otelin balo salonu mu? Düğün pastası mı? Gelinlik mi? Gelin çiçeği mi? Masa süslerinin rengi mi? Girişte havai fişekler mi? Yoksa dönüp arkaya baktığında o anları tekrar yaşamanı sağlayan eşsiz fotoğraflar mı?

Her şey ama her şey sizin kontrolünüzde. Siz nasıl istiyorsanız her şey öyle olacak. Gelin ve damat yolu çiçeklerle kaplı olur belki ya da tüm bekâr arkadaşlarınız elinde meşaleleriyle bekle ve siz onların aralarından geçersiniz. Ne düğün ama… Hazırlıkları tamamlayıp o gün geldiğinde heyecandan nutkun tutulduğunda etrafında olan biteni görmen zorlaşacaktır. Bir düğünün vardı ama sen onun neresindesin? İlerde çocuklarına göstererek anlatacağın anıları sana sunan günün kahramanları tabii ki düğün fotoğrafçıları… Hiç fark etmediğin anda sevdiğin adama duygu dolu bir bakış atarken ya da en yakın arkadaşınla mutluluğunu paylaşırken ailenden ayrılmanın hüznünü ya da yeni bir aile kurmanın heyecanını yaşarken sonsuzlaşan o anlam yüklü anlar fotoğraflarda gizlidir. Herkes bilir amaç gelin ve damadı bu güzel günde en güzel haliyle göstermektir. Ama düğün fotoğrafçıları bilirler o gün zaten en güzel olanlar onlardır. Onların yaptıkları zaten güzel olan çifte o günkü heyecanı yeniden yaşatacakları anları yaşatmaktır. Hatta sadece gelin ve damatla ilgilenmeyip akrabaların, arkadaşların, aile dostlarının da bu güzel güne eşlik ettiklerini onların mutluluklarını nasıl paylaştıklarını ve onların adına ne kadar mutlu olduklarını da yansıtan birer aynadır. Düğün fotoğrafçıları düğün boyunca etrafında gezen bir göz görevi görür. Mutluluktan ağlayan gelin, gözlerinin içi gülen damat ve yarı hüzün yarı mutlulukla karışık aileler. Sen etrafta beyaz gelinliğinle süzülürken o hep etrafındadır hatta akrabalarının da etrafındadır.

Bir de bugün için düğün yeri dışında da çekimler yapılır. Açık alanlardaki çekimlerden bahsediyoruz tabii ki de. Bu mekânlar bir göl kenarı olabilir bir deniz kenarı eski bir mekân olabilir bir orman ve çiçekler arasında olabilir ya da bunların hiçbiri olmasa da bunu yaratabilen bir düğün fotoğrafçısı olabilir. Yani gelinliğinle ve sevdiğin adam yanında iken nerede istersen orada olabilirsin. Sen olmak istediğin yeri hayal edersin ve düğün fotoğrafçıları bunları gerçekleştirir.

Şimdi evlisin ve mutlu bir yuvaya sahipsin. Doğacak çocuklarının heyecanı ve hayali içerisindesin. Mutlaka evine gidip gelen akrabaların dostların da ziyarete gelecektir. Yemek faslı bitti. Çaylar içildi kekler yendi ve işte o kısma gelindi düğün albümü açılacaktır ve kahkahalar yükselmeye o anlara geri gitmeye başlanacaktır.

307 total views, 3 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik