Rus Uçağı Türk Tankçı Karargahını Vurdu

0

Fırat Kalkanı harekatı sürerken bir çok şehit haberi aldığımız bu günlerde,yine şehit haberi geldi.El Bab’ta bulunan Türk tankçılarının bulunduğu karargah havadan vuruldu ve üç asker şehit düşerken 11 asker de yaralandı.

Rus uçağı Türk tankçı karargahını vurdu, şehitler var

Sabah saat 8.40 civarında Rusya’ya ait bir savaş uçağı yanlışlıkla Türk karargahını bombaladı.Şehit düşen askerler karayolu ile Kilis’e oradan da helikopterle Gaziantep’e getirildi.Türk bayrağına sarılı naaşları memleketlerine gönderildi.

Genelkurmay Başkanlığının yaptığı açıklamada şöyle denildi:“Fırat Kalkanı harekâtı bölgesinde, 9 Şubat 2017’de saat 08.40 sıralarında Rusya Federasyonu’na ait bir savaş uçağı tarafından DEAŞ hedeflerine icra edilen hava harekâtı esnasında, kazaen TSK unsurlarının olduğu bir binaya isabet eden bomba ile üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 11 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralı personelimiz tedavilerinin yapılması maksadıyla süratle hastaneye ulaştırılmıştır. Rusya Federasyonu yetkilileri, söz konusu olayın bir kaza olduğunu ifade ederek, üzüntülerini ve taziye dileklerini iletmişlerdir. Olayla ilgili inceleme iki tarafça sürdürülmektedir.”

el bab ile ilgili görsel sonucu

Olayın hemen ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,Sergey Labrov ile görüştü.Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov da, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ı telefonla arayarak yanlışlıkla Türk askerlerinin bulunduğu binanın vurulmasından duyduğu üzüntüyü dile getirerek başsağlığı diledi.

PUTİN TELEFONLA ARAYARAK BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Kremlin Sarayı’ndan yapılan yazılı açıklamada da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, telefonla görüştüğü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘Türk askerlerinin ölümüyle sonuçlanan trajik olayla’ ilgili üzüntülerini ilettiği, başsağlığı dilediği belirtildi.

462 total views, 4 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Bursa-19/Grafik Tasarım

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber