Rio Olimpiyatlarında İlk Doping Vakası

0

-Rio Olimpiyatlarında yapılan testlerin sonucunda Çinli sporcu Chen Xinyi’nin doping testinden geçemediği açıklandı.-


 

mirror_friendly_anti_doping

  • Rio Olimpiyat Oyunlarında geçen pazar günü gerçekleşmiş olan 100 Metre Kelebek Yarışında 4. olan Çinli yüzücü Chen Xinyi’ye yapılan doping teslerinin sonucu açıklandı ve sporcunun sonuçları olumlu olduğu açıklandı.

Brezilya’da gerçekleşen Rio Olimyat Oyunlarında doping testini geçemeyen sonuçları pozitif çıkan sporcu Chen Xinyi için Çin Yüzme Komitesinden gelen açıklama sonucu;

-Geçen pazar günü gerçekleşen 100 metre kelebek yarışında 4’cü olan 18 yaşındaki Chen Xinyi bronz madalyayı kıl payı kaçırmıştı. Doping testi olumlu çıkarak, dopingli olduğu açığa çıkan Xinyi, Rio’nun ilk doping vakasılı sporcusu oldu.

Çin Yüzme Komitesi; “SORUŞTURMA KAPSAMINDA NE GEREKİYORSA YAPILACAK”

Komite yetkililerinden gelen gelen açıklamalarda ise ”Karara itiraz edildi. Ancak doping olayı ciddi bir şekilde ele alınacak ve soruşturma kapsamında gereken neyse yapılacak.” ifadesinin geldiği belirtildi.

Çinli sporcuya meslektaşlarından gelen yorumlarda ise ‘Erkekler 200 metre bireysel karışıkta bronz madalya kazanan takım arkadaşı Wang Shun’dan gelen yorumda ise duruma şaşkın olduğunu belirtti. “Yasaklı madde kullandığı ortaya çıkmış. Konuyla ilgili detayları bilmiyorum.” sözlerini söyledi.

CHEN XINYI KİMDİR?

2 Haziran 1998 doğumlu Çin asıllı sporcudur. 2014 Asya Oyunlarında elde ettiği başarı ile spor kariyerine parlaklık kazandıran oyuncu 50 Metre Serbest Yüzme adına altın madalya sahibidir.

Şimdi ise Chen Xinyi’yi 50 Metre Serbest Stil elemelerinde bugün (12 Ağustos) 19:02’de göreceğiz.

335 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Seren / 17 / Ankara Nam-ı değmez 'tamvururgirl' dersem bilmezsiniz.

Leave A Reply

Ankara Temizlik