Rio Olimpiyatlarında 13 Ağustos

0

13 Ağustos günü Milli sporcularımızı 5 farklı dalda izledik. Milli sporcular basketbol, boks, yelken, atletizm ve badminton dallarında mücadele verdiler.

POTANIN PERİLERİ MAÇLARINDA GALİP GELDİ

turkiye-brezilya-rio2016-370x278

Milli Kadın Basketbol Takımı, 2016 Rio Olimpiyat Oyunlarıda bulundukları A Grubu’ndaki son maçlarında, olimpiyatların en sahibi Brezilya’ya karşı galip geldi. Bu galibiyetin sonucunda Potanın Perileri toplamda grubunu 3 galibiyet, 2 mağlubiyetle tamamladı. Potanın perilerinin bir sonraki rakibi ise (çeyrek final) bugün oynanacak B grubu 5. maçları sonrası belli olacak.

Potanın Perileri’nin Brezilya ile karşılaşması oldukça rekanbetli geçti. Ucu ucuna geçen maçta uzatmalar sonucu maçda galip gelindi.

JAK ALİ HARBEY YARI FİNALE YÜKSELDİ

CpwEv3fXgAAUWsn

Gerçekleşen atletizm müsabakalarında Milli sporcumuz Jak Ali Harvey, ‘Erkekler 100 Metre’ elemelerınde mücadele verdi. Serisi boyu elde ettmiş olduğu 10.14 saniyelik derecesi ile Jamaikalı Yohan Blake’in ardından ikinci sırayı aldı ve ardından adını yarı finale yazdırdı.

ÖZGE BAYRAK GALİP GELDİ

ozge-bayrak

Brezilya’nın Rio de Janeiro kentindeki gerçekleşen Riocentro’da düzenlenen ve dün başlayan badminton müsabakalarında, ülkemizi temsil eden Milli sporcumuz Özge Bayrak ilk maçında galip geldi. I grubunda bulunan sporcumuz ilk maçında Jeanine Cicognini ile karşı karşıya geldi ve 21-14 ve 21-9’luk setlerle rakibini mağlup etti. Milli sporcumuz ikinci maçında ise Güney Koreli Bae Yeon-ju ile karşı karşıya olacak.

ÖZLEM KAYA, TUĞBA GÜVENÇ ve MERYEM AKDAĞ ELENDİ

s-80528743dd2e0cc4f902dfb95c6ea9d1ed5a6f2a

Rio Olimpiyatlarında Kadınlar ‘3 Bin Metre Engelli Elemeleri’ sona buldu. Milli sporcularımız;

Özlem Kaya serisinde 9. toplamda ise 20. olarak malesefki finale adını yazdıramadı.

9.49.93’lük zamanıyla yarışı tamamlayan Tuğba Güvenç, serisinde 14. , toplamda 41. olarak elendi.

Meryem Akdağ ise serisinde 14. toplamda da 43. sıra ile finale veda etti.

ALİ EREN DEMİREZEN ELENDİ

162489 91 kilo müsabakalarında Filip Hrgovic ile karşı karşıya gelen Milli boksörümüz Ali Eren Demirezen 3-0 yenilerek olimpiyata veda etti.

317 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Seren / 17 / Ankara Nam-ı değmez 'tamvururgirl' dersem bilmezsiniz.

Leave A Reply