Resim Çizmek İçin Kolay Tüyolar

0

Madde 1
Öncelikle ne çizmek istediğinize karar verin. Eğer çizim yeteneğim hiç yok diyorsanız bilgisayarınızın ekranına bir adet a4 kağıdı koyup fazla bastırmamaya çalışarak örneğinin bir taslağını çıkarabilir ve daha sonradan istediğiniz gibi renklendirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu  şudur: eğer fazla bastırırsanız hem bilgisayarınızın ekranını çizebilir hem de yanlış yapma olasılığınız artar.

Madde 2

İnternet üzerinden aşamalı çizim örneklerine bakarak alıştırmalar yapabilir ve kendinizi böylece ilerletebilirsiniz hatta bu örnekleri ilk başta kolay olanlarla başlayarak gittikçe zorlaştırırsanız kısa süre sonra eliniz alışmış olur ve bakmadan da yapmaya başlayabilirsiniz. Hatta şundan da bahsetmek istiyorum; çeşitli yerlerde satılan aparatlar ediniz çizdiğiniz resmi kolaylaştırabilirsiniz.

Madde 3
Eğer resim konusunda yetenekli bir arkadaşa sahipseniz bu tam sizlik bir madde. Eğer arkadaşınızla aranızda uzun bir mesafe yoksa ve sık sık görüşüyorsanız resim çantasını kaçtığınız gibi onun yanına koyabilirsiniz. İnternetten bakarak yaptığınız resimlere yorum yapacak ve daha iyi yapmanız için size tüyo verecek olan bu arkadaşınız size kaderin ufak bir tebessüm yollamasıdır adeta. Ama eğer bu arkadaşınızla sık sık görüşemediğinizi eke alırsak size bunun için de önerilerimiz var. Mesela çizimlerinizi biriktirin ve onunla görüşme zamanımızın uygun olduğu zaman gösterin ve ya internetten fotoğrafını atabilir ya da görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

Madde 4

Soyut resimler her zaman ilgi çekici olmuştur ama değil mi? O zaman siz de boylarınızı aramayın ve anlamsız şekiller çizerek, gaz ya da sulu boylarınızı sağa sola damlatarak anlamsız ama güzel bir tablo çıkarabilirsiniz.

Ve son olarak sizin yüreğinizden ve kaleminizden dökülen hiç birşey kötü değildir bunu bilmelisiniz. Resimlerinizi her zaman saklayın… M

298 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik