Psişik nedir ?

1

Olağandışı telekinezi ve paranormal yetenekleri olan kişiye denir. Telekinezi ise düşünce gücüyle bir şeyler üzerinde etki yapabilmektir. Paranormal ise normal dışı anlamına gelir. Paranormal yeteneklerin yogada ismi siddhi’dir.

Kimisi psişiği geleceği görmek olarak nitelendirse de aslında olan iç güdüsel olarak, hislerin tamamen açık olmasıyla birlikte bazı olayları önceden hissetmektir. Bunun yanında psişiği yalnızca bu şekilde değerlendirmek yanlıştır. Her insanın aslında psişik bir yeteneği bulunduğu fakat ya bunun farkında olmadığı ya da tetikleyemediği düşünülür. Hatta olağanüstü şeyler yaşandığı için yetenekten korku bile duyulabilir.

Uzaktan eşyalara etki etmek imkansız gibi gözükse bile beden zihni etkiliyorsa, zihin neden bedeni etkileyemesin şeklinde bir açıklama getirmişlerdir. Itzhak Bentov bunu şöyle özetler ;

”Bir an için düşüncelerin, eşya ve insanlar üzerindeki etkilerine bakalım. Düşünce bir enerjidir ve beyindeki sinir hücrelerinin belirli bir şekilde ateşlenmesine sebep olur. Bu doğal olarak beyin kabuğunda küçük akımlar üretir ve bunlar kafatasının yüzeyindeki elektrotlar aracılığıyla, duyarlı araçlarla anlaşılabilirler. Başka bir deyimle bir düşünce; küçük bir hareket olarak başlamasına rağmen, en sonunda tam olgunlaşmış bir düşünce şekline dönüşür ve beyin kabuğunda, en azından 70 mili Volt gücünde bir gerilim üretir. İlk sinir hücresini ateşler ve bu sinir hücresi de sırayla diğer sinir hücrelerinin belirli aralıklarla ateşlenmesine sebep olur. Oysa bu evren içinde hiç bir enerji yok olmaz. Düşünce tarafından üretilen akımı kafamızın dışında yakalayabilirsek bunun anlamı şu olur: Düşünce enerjisi, elektromanyetik dalgalar şeklindeki yayındır ve bulunduğumuz çevre içinde ve nihai olarak kozmos içinde ışık hızına sahiptir.”

Auranızı istenmeyen enerjilerden temizleyebilmek için bir çok egzersiz bulunmaktadır.

William Hewit’in Gevşeme Egzersizleri

 • Rahatsız edilmeyeceğinizden emin olarak sessizce oturun. Gürültü varsa kendinizi bu gürültünün aslında sizi rahatlattığı yönünde telkin edin
 • Gözlerinizi kapattıktan sonra güneşin aslında tam üstünüzde durduğunu hayal edin ve tam ortasındaüç yazdığını hayal edin.
 • Güneşin vücudunuza doğru ilerlediğini ve vücudunuzu yakmadan orta sıcaklıkta ısıttığını düşünün
 • Ilıklığı ve vücudunuzun gevşeyişini hissetmeye çalışın
 • Güneş ayak parmaklarınıza kadar geldiğinde gitmesine izin verin
 • Ardından tekrar üstünüzde bir güneş olduğunu bu kez ortasında iki yazdığını hayal edin
 • İki numaralı güneşinde vücudunuzu aynı şekilde ısıttığını ve hareket ettiğini düşünün
 • Ilıklığı ve vücudunuzun gevşeyişini hissetmeye çalışın
 • Başınızın üzerinde bir yazan başka bir güneş daha hayal edin
 • Tekrar sıcaklığı ve güneşin hareketini hissederek ayak parmak uçlarınızdan gitmesine izin verin
 • Kendinize “Gözlerimi kapatıp zihnimde üçten geriye doğru saydığımda gevşemiş psişik duruma ulaşmış olacağım” deyin
 • Gözlerinizi açın

Tüm bunlar aslında beyni programlamakla alakalı. Doğa sesleri, sakin müzikler ve sırf psişikler için ya da yoga için kullanılan müziklerde gevşemenize yardımcı olan ve beyin dalgalarınızı etkileyen şeylerdir.

Psi Wheel Etkinliği

Önce Bir İğne (toplu iğne olmamalı) , Bir silgi ve bir kare kağıt alın. Kare olan kağıdımız ne çok büyük, nede çok küçük olmalı ve kağıtta “+” şekli görüleceği tipte ortalardan katlayın.(kağıt katlamalardan sonra 4 kareye bölümlü gibi görünecek)

Kağıdın fazla büyük olmaması gerekir çünkü uçları yere değebilir, kağıdın fazla küçük de olmaması gerekir yoksa işimiz zorlaşır. Silginin üzerine dik olarak batırılmış duran iğnenin üzerine kağıdımızı yerleştiriyoruz fakat kağıdı iğneye batırmayın, sadece üstüne yerleştirin. İşte Psi-Wheel mekanizmamız hazır.

Odadaki pencere ve kapıları kapatın, ellerinizin ıslak olmamasına ama sıcak olmasına dikkat edin. Ellerinizi psi wheel’in etrafına koyun ama çok yakın ya da çok uzak tutmayın kimisi ellerden enerji çıktığını düşündüğü için ellerin bu şekilde kullanılmasını uygun görmüştür.

Ardından ellerinizden enerji çıktığını ya da hava-hortum (hayal gücünüze bağlı) bir enerji oluşturduğunu ve kağıtı hareket ettirdiğinizi düşünün. Ya da parmağınızla tutup çektiğinizi düşünün. Psi Wheel etkinliği kağıdı dokunmadan ellerdeki enerjiyle hareket ettirme etkinliğidir.

Her şeyden önce telekineziye inanmıyorsanız ve sabırsız bir insansanız asla başarıya ulaşamayacağınızı bilmeniz gerekir.

Bazı Kinezi Teknikleri

Kinezi insanın metafizik güçleri ile doğaüstü sayılabilicek olayları yapmasıdır.

Atmokinezi atmosfer olaylarını kontrol etme gücüdür. Öncelikle bir psi ball yani enerji topu oluşturmanız gerekmektedir.

Öncelikle ellerimizi tamamen birleştiriyoruz, ve istediğiniz süre kadar durarak, ayaklarımızdan yoğun bir enerjinin avuçlarımıza tırmandığını ve avuçlarımızda inanılmaz yoğun olarak toplandığını hayal ediyoruz ve bunu hissediyoruz. Bunu istediğiniz kadar tekrarladıktan sonra enerjinin gerçekten orada olduğunu hissettiğinizde yavaşça ellerinizi açmaya başlıyorsunuz 20-30 cm açtıktan sonra yavaşça kapamaya başlıyorsunuz 2 mıknatısı birbirine tuttuğunuz gibi bir itme kuvveti veya çekme kuvveti hissenede kadar bunu yapıyorsunuz itmeyi hissettiğiniz anda ellerinizin arasındaki enerjinin farkına varmış oluyorsunuz ve psi ball oluşmuş oluyor.

Açık havaya çıkıp gökyüzünde bulutsuz bir kısma bakmalısınız, gözlerinizi kapatarak etraftaki gaz moleküllerinin birleştiğini ve bulut oluşturduğunu hayal edin. Yeterli seviyeye gelip bulutunuza baktığınızda ise ikinci aşama psi ball oluşturma geliyor. Psi ball oluşturma aşamasını geçtikten sonra bu enerji topunuzu lazer gibi hayal etmeniz gerekir. Bu lazerle ( çok büyük değil sadece küçük lazerli fenerler var ya öyle bir şey hayal edin ) oluşturduğunuz bulutu kestiğinizi hayal edin.

Fakat şöyle bir şey var ki bu teknikler çook çok uzun yıllar gönül vererek çalışmayla olacak şeylerdir.

İnanmak ya da inanmamak size kalmış, saçma bulunabilir veya mümkün görünmeyebilir. Fakat kötü niyetli insanlar bunu oldukça farklı şekilde ve kötü şekilde kullanabilir.

Para tuzağı, kandırmacalar, dininizi değiştirmeniz için aldatmacalar ve daha bir çok şekilde algı operasyonu ile insanları çok kolay olumsuz olarak etkileyebilen ”psişik” vardır.

Parapsikolojiyi saçma bulanlar ve inanmayanlar ya da önemini kavrayamayanlar için parapsiklojik savaşları araştırmalarını tavsiye ederiz …

329 total views, 4 views today

Konuyu Değerlendir
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Share.

About Author

1 Yorum

Leave A Reply

Ankara Temizlik