Dünya Pokemon GO Avında!

0

pokemon-go-logo-850x560

Daha bu hafta çıkan Pokemon GO şimdiden birçok uygulamanın üzerinde indirildi bile. Bir haftada günlük aktif kullanıcı sayısı Twitter’a erişen Pokemon GO şu an için sadece Avustralya, ABD ve Yeni Zelanda’da rahatça indirilebiliyor. Ülkemizde henüz resmi olarak sanal marketlerde bulunmuyor.. Ancak hayranları değişik yollarla telefonlara yüklemeyi buldu bile..

57837eba18c7734ab09ad1b8

Peki Pokemon GO Nasıl Oynanıyor?

Uygulamayı kullanarak etrafta bulunan Pokemonları buluyorsunuz, ardından telefon kamerasını açıyorsunuz bu sayede gördüğünüz Pokemonları ‘’Poke Topu’’ ile vurarak onlara sahip oluyorsunuz.

pokemon,bO53IgIe90K7CcX3DyH8KQ

Ülkemizde Resmi Kullanım Şuan Söz Konusu Değil

Şuan için sadece Avusturalya, ABD ve Yeni Zelanda’ da rahatça indirilebiliyor. Henüz Türkiye’de resmi olarak oynanamıyor, fakat Temmuz bitimine kadar birçok ülkeye geleceği açıklandı.

57837e6318c7734ab09ad1b3

Kilometrelerce yürüyenler var!

Kilometrelerce yürüyerek Pokemon avlayanlar ilk günden serverları çökertti.. Yoğun ilgi dolayısıyla, henüz Türkiye’de resmen indirilemeyen Pokemon GO’nun APK dosyalarını internetten indiren kullanıcılar yaşanan çöküş nedeniyle bir süre oyuna giremedi..

Pokemongo-lead1

Toplam 722 Pokemon Karakteri var

Ücretsiz oyun Pokemon GO, 722 Pokemon karakterine sahip ve kullanıcıların telefon kameralarıyla kendilerini yakalamasını bekliyorlar.. Ancak yeri belirlenen Pokemon karakterlerini yakalamak için bazen kilometrelerce yürümek gerekebiliyor.

pokemon-go-list3-1200x630

Daha resmi olarak ülkemize gelmemesine rağmen birçok Türk kullanıcısı bulunan Pokemon GO’nun ülkemize gelmesini dört gözle bekliyoruz..

5784fcf94020111e242da33d

Ancak beklemek istemeyenler için birkaç çözüm paylaşacağız, fakat bekleyip resmi uygulamayı indirmenizi tavsiye ederiz..

asdf

Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefon veya tablet bilgisayarınıza Google Play Store dışında da uygulamaya yükleyebilirsiniz. .APK Android cihazlara yüklenen uygulamalrın kurulum dosyasının uzantısıdır. APK dosyalarını yükleyebilmeniz cihazınızın ayarlar kısmından izinlerle ilgili bir takım değişiklikler yapmanız gerekir. Bu izni vermek için aşağıdaki adımları sırasıyla takip etmelisiniz.

APK Dosyası Nasıl Yüklenir?

1-) Cihazınızın “Ayarlar” menüsüne giriş yapın.

2-) Ayarlar penceresindeki “Güvenlik” bölümüne giriş yapın.

3-) Güvenlik ayarları sayfasında yer alan “Bilinmeyen kaynaklar” seçeneğini işaretleyin.

Artık APK uzantılı dosyaları çalıştırarak Play Store haricinden oyun ve uygulama yükleyebilirsiniz.

Not: İnternetten indireceğiniz APK dosyaları .RAR veya .Zip uzantılı dosya arşivlerinde barınıyor olabilir. Bu dosyaları çalıştırmak için RAR for Android uygulamasını cihazınıza yüklemelisiniz.

 

 • Pokemon GO iOS’te Nasıl Kurulur? (Ülke olarak Yeni Zelanda Seçilmeli!)

Apple Store mağazasını değiştirerek diğer ülkelerde yayınlanan uygulama ve oyunlara ulaşabilirsiniz.

Mağaza Değiştirmek İçin:

1-) Ayarlar > iTunes ve Apple Store > Apple Kimliği yazan bölüme dokunun.

2-) Çıkış yap seçeneğine dokunun.

3-) Apple Store’a girin.

4-) Herhangi bir uygulamayı seçin ve yükle butonuna dokunun.

5-) Yeni Apple Kimliği Yarat seçeneğine dokunun.

6-) Ülke veya bölge seçin .(Hangi mağazayı kullanmak istiyorsanız bölgesini seçin. Örnek : ABD) İleri

7-) Agree seçeneğine dokunun.

8 -) Email adresi, şifre, şifre tekrar, 3 adet soru ve cevap, doğum tarihi girin ve next butonuna dokunun.

9-) Ödeme seçeneklerinden “none”ı seçin.

10-) Code(bu bölümü geçin)

11-) Billing Adres bölümüne mağazanın bulunduğu bölge ile ilgili bir adres girin. (Başlık, isim, soyisim, adres, şehir, ülke ve posta kodu)

12-) Telefon numarası bölümünü doldurun (atabilirsiniz ya da internetten bulduğunuz bir telefon numarasını yazın) next butonuna dokunun.

13-) Email adresinizi kontrol edin.

14-) Apple Store’dan gelen linke tıklayın.

15-) Kullanıcı adı ve parola girerek hesabınızı aktif edin.

16-) Telefonunuzdan Apple Store’a girin.

17-) Kullanıcı adı ve şifre girerek giriş yapın.

Tebrikler.

Sosyalleştiriyor!

Bu kadar kısa sürede böylesine popüler olan uygulama oynayanları sosyalleşmeye ve kilometrelerce yürümeye teşvik ediyor.. Birçok kullanıcısı günde kilometrelerce yürüyor.. İnsanlar birbirleriyle tanışıyor, arkadaşlık kuruyor, sosyalleşiyor. Kısacası eğlenceli ve en azından gün içerisinde yürümeyi tetikleyen bir uygulama.

57837e3d18c7734ab09ad1af

Aman Kaybolmayın!

Ancak dikkat edilmesi gerek ki bu Pokemon avlarken kaybolan, ceset bulan, ya da kaçırılan çok oluyor. Hatta ve hatta düz yolda düşenler, sağa sola çarpıp kendini yaralayanlar, sakatlananlar gün geçtikçe artıyor.

 • ABD’de Pokemon Go oynayan bir genç kız, nehir kenarında tespit ettiği Pokemon’u yakalamaya çalışırken erkek cesedi buldu..
 • 1264456_620x410
 • Sürekli telefona bakarak sanal canlıları arayan insanlar yaralanabiliyor.. Bunlardan biri de Lindsay Plunkett (23), düşerek kendini sakatladı..
 • Kaykay kayarken Pokemon Go oynayan başka bir oyuncu olan Mike Schultz da kendini yaralayan bir başka kişi olarak kayda geçti.
 • Independent’ya yer alan habere göre başka bir kişi de oyun yayınlandıktan 30 dakika sonra düşüp yaralandı; ancak utancından doktora ‘köpeğini gezdirirken düştüğünü’ söyledi.
 • 1264456_2222918e2ab883369d7ab7bb286c1f2f
 • ABD’de bir grup silahlı gaspçı Pokemonların çok olduğu yerleri tespit edip orada Pokemon avlayanları gasp etti..

Ancak oyun başlarken çıkan grafik, oyuncuları etrafında oluşabilecek olumsuzluklara karşı uyarıyor ve dikkat etmelerini söylüyor.

pokemon-go,I79orePmHk6zhByfISaH8w

Daha resmi uygulaması ülkemizde olmamasına rağmen indirilen uygulama ile ilgili birçok caps yapıldı bile! İşte birkaçı;

_780x653-u9q6fooulg _780x727-6pc228shd6 _780x1019-s4a8xjewr5 578361e2e50aa90bc0f583e5 pokemon-go-capsleri-gulduruyor-9 pokemon-go-capsleri-gulduruyor-24

Ek olarak:

Adsız

Böyle bir gençlik merkezimiz olsa yeter!.

Burada da nasıl oynandığı hakkında birkaç video;

 

 

İndirip oynayanlar poketoplarınızı çabuk harcamayın! 😀

 

 

420 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply