Playstation 4.5 Neo Özellikleri Ne Olacak?

2

 

İnternet sitesinde ise şöyle bahsedilmişti; “PlayStation 4 daha büyük, daha cesur ve dah

İlk olarak 3 Aralık 1994 tarihinde Japonya’da tanıtılan Playstation,ilk sunumundan sonra yaklaşık  yıl 6 aylık süre sonrasına kadar dünya çapında 100 milyonun üstünde satışa ulaştı.Playstation bu satış sayısıyla dünyada bu başarıyı elde eden ilk video oyunu konsolu oldu.

En son serisi playstation 4’ün özellikleri merakla beklenmiş ve satışa sunulmuştu hatırlarsanız.Playstation,PS4 için “dünyanın en güçlü konsolu” demişti.

a sürükleyici deneyimler sunuyor. Hayal edebildiğinizden daha fazlası sizi bekliyor.”

Güzel özellikleriyle kullanıcılarını büyülemişti. Mesela;

Arkadaşınız oynamak istediğiniz oyunu sahip olmasa bile,PS4 onu oyun oturumuna davet edebilme imkanını bize sundu.

Tüm bunlar olurken elbette ki kullanıcılar gözlerini daha yenisine dikti.Birçok haber çıktı,birçok özellikten söz edildi. Uzun zamandır çıkan söylentilere gün geçtikçe daha fazlası ekleniyor. Neyle ilgili mi? Playstation 4.5 Neo !

Aslında 4.5 dememiz bile net değil.Sony’nin isimlendirme politikasında değişikliğe gitmesi ve buçuklu seri getirmesi bekleniyor. Yani kesin bir isim değil.Ama şuanlık Playstation 4.5 Neo olarak biliniyor.

Herkesin merak ettiği husus ise elbette ki fiyatlar,özellikler ve farklılıkları.

Bu serinin beklenilen özellikleri ise şöyle;

8 Çekirdekli
2.1 GHz hızında
Jaguar işlemci
Geliştirilmiş AMD GCN(911 MHz)
8 GB GDDR5(218 GB/s)
4K oyun deneyimi

bloghome_ps_hires

Ortalama fiyatlar hakkında pek bir bilgi yok.Fakat tahminler doğrultusunda önceki seri fiyatı düşerken,yeni serinin ortalama önceki fiyatlarda olması bekleniyor

Playstation hakkında bir çok bilgi gün geçtikçe yayılmaya devam ediyor ve edilmeye devam edecek gibi. Playstation hayranları büyük bir merakla gelişmeleri,çıkışını bekliyor.

Yeni bilgilerine,çıkış tarihlerine yine sitemizden ulaşabilir,bilgi edinmek için kullanabilirsiniz.

189 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Çağla/16/KOCAELİ Tiyatroya gönül vermiş,6 yaşını ve şuanını adamış.Kendine yazar,size yazar,bize yazar..Şiir de yazar. :) Yeni diller öğrenmeyi seviyor.

2 yorum

  1. donanımsal olarak gerçekten diyecek söz yok ama 4K destekliliği hakkına henüz netleşmiş bir durum yok. Gerçekten öyle bile olsa, 4K destekli TV ve 4K kalitesinde oyun bulup bu üçün bir araya getirene kadar sanırım playstation 5 kullanmaya başlayacak kadar zaman geçer 🙂

  2. yukarıdaki arkadaş da belirtmiş de bende değinmeden edemeyeceğim, ya 4K desteği gelse bile ha deyince 4K destekli televizyon bulmak nerde… Böyle bir tv olsa bile bu desteğe sahip oyun sayısı kaç. Yani bence bu donanımsal özellikler iyi olabilir ancak daha bu noktada çok fırın ekmek yemesi lazım teknoloji üreticilerinin. Üreticilerin bu gelişimi yaygınlaştırması ve kolay alınabilir fiyat seviyesine getirmesi lazım. Ekmek yemesi lazım diye bahsettiğim tabir tam olarak bu aslında. 14 bin liraya 4K tv satarsan, onu üretebilsen de kimse alamaz…

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber