Paten Nasıl Sürülür, Nasıl Daha İyi Olunur?

1

Ah şu patenler.. Belki de 30-40 yaşındaki insanların çoğunda ukte kalan, hala sürmek isteyen.. Ve hala süren gençlerimiz, çocuklarımız. Paten, denildiği üzere hava atma aracı değil futbol, basketbol, voleybol vesaire gibi bir spordur. Bacak kaslarına oldukça katkısı vardır, zaten paten kayan kişiler sıkı bacaklara sahiptirler.

Fakaaat her gülün bir dikeni var değil mi? Patenin de sürmesi ne kadar zevkli ise, sürebilmesi de o kadar zor. Paten sürebilen biri için gayet kolay ve hatta refleks haline gelmiş olsa da, patene yeni başlayan biri ayakta durmakta bile çok zorlanır. Sonuçta ayağınız yere basmıyor ve 8 tane ince uzun dizilmiş tekerlek üzerindesiniz.

f01a0a7bb878a9b70b35628990c71343

Nasıl sürüleceğine gelecek olursak, birçok taktik var buna dayalı. Önce bir ayakta durmayı öğrenin, gerisi gelir. Paten sürerken kesinlikle korkmamalı ve tedirgin olmamalısınız, bu sizi düşmeye meyilli hale getirir!

Patencinin yaraları,rütbeleridir.

Siz düşmekten korksanız da aslında düşmek sizin için en iyi şeydir, çünkü her düşüşünüzde yeni bir hata ve yeni bir çözüm üretmiş oluyorsunuz ve bir adım daha profesyonelleşiyorsunuz

Şimdi kalkıp kendinizi yerlere atmayın 😀

908aa6a6e4b362fc5fb9275b8b35a183

Her ne kadar böyle desem de güvenliğin birinci şart olduğunu unutmayın. Elinizden geleni yaptıysanız fakat yine düştüyseniz bu bir tecrübedir. Fakat risklere girip kendinizi tehlikeye atmak ahmaklık olur, elbet risklere gireceksiniz fakat risk anlayışınız kendi canınızı hiçe saymak olmasın.

Ayağa kalkın patenle ve yürüyün. Yanlış okumadınız hayır, bildiğimiz adım atın. Yaklaşık 5 saniye sonra göreceksiniz ki farketmeden sürüyorsunuz. Sonra bu tempoyu arttırın ve adım değilde, kendinizi itin. Pateni sürün! Bir sağa, bir sola.. evet, iyi gidiyorsunuz!Sohzb6FgKm

Sürüp sürememenize aldırmadan pateninizi giyin ve sokağa çıkın. Oturup öğrenmeye çalışmayın yahu! Her konuda söylediğim gibi pratik, başarının atasıdır. Ne kadar çok paten sürerseniz, o kadar iyi bir patenci olursunuz. Daha bir yere tutunmadan duramayacak halde misiniz? Benim bu soruya cevabım evet iken, sokağa çıkıp yokuştan inmek zorunda kalmıştım. Sonuç? Feci düştüm, fakat sadece dirseğim çizildi ve 1 haftada geçti. Şimdi mi? Neredeyse en dik yokuştan düz yolda yürürmüşçesine rahat iniyorum. Panik yapmayın, hızdan korkmayın. Hızlandığınız anda durmaya çalışıyorsunuz, evet neredeyse herkes bunu yapar. Yapmayın. HungerGames

Ayağınızda bir paten var ve bu da demek oluyor ki durmanıza gerek yok. Sokağın üstündesiniz, çok hızlıysanız sadece panik yapmadan yavaşlamaya çalışın ve her önünüze gelen sokağa girin. Şehir sizin, paten sizin, hızlıysanız paniklemeyin ve sadece sürün. Hareketlere de yakında geçeriz 😀 Düşme denemeleri yapmayı da unutmayın, ve kendinize çok iyi davranın!

giphy

1,212 total views, 5 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Mizah Editörü / Sosyal Medya Sorumlusu.

1 Yorum

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber