Omuzları genişletmek için tavsiyeler

0

Omuzları genişletmek hem estetik açısından hem de sağlık açısından  büyük önem taşır. Belki de şuana kadar yazdığımız bütün yazılardan anatomi ve sağlık konusunda en önemli yazı bu olacaktır elbette. Hiç kası olmayan birinin bile omuzlarının geniş ve aynı zamanda büyük olması onun için yeterlidir. Buna bayanlar da dahil.  Peki nasıl yapılır?

Şunu belirtmeliyiz ki; omuzları genişletmek kolay iş değil. Çünkü aynı kas kazanmak gibi, kaslarınıza ve özellikle sırtınıza kalıcı bir şekil vermek için biraz fazla çaba sarf etmeniz gerekebilir. Bu yüzden kendinize bir motivasyon belirlemenizde fayda var. Sizi harekete geçirecek bir şey. Omuzları geniş birinin fotoğrafı veya bir manken.. Size kalmış !

Her gün! 

Her gün farklı şeyler deneyin. Farklı egzersizler, farklı beslenme şekilleri. Ama omuz genişletme periyodu herhangi bir kasa yoğunlaşmadığı için o kası dinlendirmek gibi bir düşünceniz olmasın (kaslar dinlendikçe büyür gibi) .

Spor tavsiyeleri

Fitness ve yüzme sizin için idealdir. Sırf omuzlarınızı genişletmek amacıyla yapmayın sporunuzu. Her bölgenizi çalıştırın ama omuzlarınıza ağırlık verin, hepsi bu.

Egzersiz tavsiyeleri 

Yüzmede omuz genişletmek  için en ideal 2 egzersiz vardır.

Ön kelebek

Bir kelebek gibi ileri doğru iki kolunuzu da suyun yüzeyinden içeri doğru daldırıp, tekrar çıkarak yüzmeye çalışıyorsunuz. Açıkçası; anlatmaktansa göstermek daha iyidir.

Omuzlarınız parçalanana ve nefessiz kalana kadar devam edin. No pain no gain! 🙂

Ters kulaç (sırtüstü)

İkisini birlikte 2-3 gidişte birleştirerek yapabilirsiniz.

Fitness‘da ise omuz geliştirmede 2 hareket etkilidir.

Face pull

Düşük ağırlıkta 4-5 set 20-25 tekrar idealdir.

Side raise

İdeal(!) bir ağırlıkta 10-12 tekrar ile 4 veya 5 set idealdir.

BESLENME bu işin neresinde?

Beslenmeyi de elbet kas geliştirmeye yönelik olarak yapacaksınız. Yani günlük kalori ihtiyacınızdan biraz daha fazla kalori alarak, proteini de abartarak yerseniz kısa sürede istediğiniz vücut şekline kavuşabilirsiniz.

ANCAK! Sadece omuz ile olmaz. Sırtınızı da geliştirmelisiniz, diğer tüm kaslarınızı olduğu gibi. Hiçbir bacak üzerinde fazla yük olsun istemez. Sırtınızı olduğu gibi bacaklarınız dahil her yerinizi çalıştırın. Etkisi daha kolay farkedilir olacaktır.

Bugünlük bizden bu kadar! Sağlıkla ve sporla kalın.

385 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik